Zvědavost na promítání ve velmi neobvyklém čase přivedla Pavla Černocha ze Zábřehu. „Zajímalo mě to. Kazma vymýšlí zajímavé věci, jsem zvědavý, co to bude. Vzal jsem si kvůli tomu na zítřek dovolenou,“ řekl.

„Nalákalo mě, že je to o půlnoci a že vůbec nevíme, o co jde,“ svěřila se další z divaček, která přijela z Hoštejna se dvěma dospívajícími dcerami.

Projekce, která začínala minutu po půlnoci, byla pro Zábřežské zcela výjimečná. „Předpremiér byla v kině Retro spousta, pořádáme je i s delegací, ale půlnoční představení si nepamatuji,“ sdělil jednatel Zábřežské kulturní Zdeněk David.

Bouřka. Ilustrační foto
Po blesku zranilo muže v Jeseníkách krokové napětí

Čtvrteční půlnoční promítání bylo vyprodané. Na následující večerní projekci zbývalo během středy ještě pár volných míst, ale i ty do půlnoci zmizely.

„Doufali jsme, že se noční promítání vyprodá. S filmem je spojené originální promo. Takový zájem jsme ale nečekali. Je to zásluha vedoucí kina, která ho dobře vyhodnotila. U řady filmů je to tak, že se na ně v jiných kinech nebo regionech chodí, ale u nás na ně přijde lidí mnohem méně. Byl to určitý risk, ale vyplatilo se,“ řekl Zdeněk David.

Pohled z jedné z rozhleden na Šumpersku, Jesenicku či Bruntálsku. Poznáte, o kterou se jedná?
Poznáte rozhlednu podle výhledu? Zkuste svůj tip v naší anketě

Kazmův filmový debut je v letošní letní sezoně v českých kinech už třetím silným titulem. U diváků bodují i snímky Oppenheimer a Barbie.

„Všechny mají u nás velmi slušnou návštěvnost. Větší překvapení než Kazma je Oppenheimer, na který se chodilo velmi dobře a přidávali jsme na něj představení. Ale podle toho, jak vidím předprodeje, bude Kazma asi největší letní hit,“ dodal Zdeněk David.