Průmyslová škola nechala dovybavit učebny odborného vzdělávání pro obory strojírenství, informační technologie, elektrotechnika a průmyslový design. Například budoucí strojaři získali programovatelné panely CNS strojů, studentům průmyslového designu slouží nový ateliér.

„Tato místnost bude zaměřená na robotiku. Realizovat se zde bude to, co se vytvoří v protějších programátorských učebnách. V dalších učebnách bude možné komponenty tisknout na 3D tiskárnách, vyrobit na frézkách, soustruzích a také vypálit lasery,“ přiblížil ředitel školy Petr Vepřek.

Díky novému vybavení mohou žáci jednotlivých oborů spolupracovat na tvorbě konkrétního výrobku.

„Strojaři se učí pracovat v různých modelovacích programech. Mohou vymodelovat šasi, elektrikář vytvoří elektro část a žák IT stroj naprogramuje,“ uvedl Vojtěch Dorňák, který na průmyslové škole vyučuje programování.

Součástí osmimilionového projektu, který je hrazen z peněz Evropské unie a Olomouckého kraje, bylo i bezbariérové zpřístupnění školních budov.

V úterý 12. února se kromě slavnostního otevírání nových učeben ve škole uskutečnila dvě robotická klání. V rámci Soutěže autonomních robotů měly stroje zkonstruované žáky základních škol za úkol sledovat čáru či projet bludištěm. Školáci dovedli vytvořit i důmyslné mechanismy: robotického pavouka, umělou ruku, nápojový automat nebo stroj na automatické zalévání květin.