Procházka Vidnavou přitom nemusí být ničím příjemným. Stačí trocha nepozornosti a chodec si odnáší psí pozdrav na botě. Není totiž ničím výjimečným potkat na chodníku nevzhledné hromádky. „Pejsci nám hodně znečišťují celé území města. Jestliže ho chceme mít čisté a pěkné, musíme něco dělat. Proto jsme nakoupili odpadkové koše, u kterých jsou připevněné sáčky na psí exkrementy,“ řekla starostka Vidnavy Eva Pavličíková (ČSSD).

Novinka ještě ve Vidnavě příliš příznivců nenašla. Sáčky se neustále ztrácejí a zaměstnanci radnice nestačí věšet nové. Řada pejskařů si ale nápad nemůže vynachválit. „Je moc dobře, že to tady máme. Aspoň není nepořádek na chodnících a na cestě,“ přivítal speciální koše místní senior Ota Bašta. Jako samozřejmost bere, že po svém psím miláčkovi uklízí. Stejně by to měli podle něj dělat i ostatní. „Stoupnout do toho může kdokoliv, i já. Všichni víme, jak je to nepříjemné,“ dodal důchodce.

Vidnava je prvním městem, které začalo v regionu řešit problém psích exkrementů. O způsobu, jak se vypořádat s psími hromádkami, už roky uvažuje také jesenická radnice. Řešení prozatím nezná. Každý majitel psa, který zaplatí poplatek, si sice může v Technických službách vyzvednout speciální sáčky, ale zájem o ně je mizivý.