„Školka vypadá pěkně, ale prostory nám už nestačí. Chceme zřizovat nové hrací koutky, na které potřebujeme více místa. I děti potřebují pro své hry více prostoru,“ uvedla ředitelka školky Jaroslava Bránková.

Spolu se svými kolegyněmi se věnuje rozvíjení schopností dětí. Ve vidnavské mateřince se děti učí angličtinu, mají tady pohybový, výtvarný a dramatický kroužek.

„Vše je zdarma. Máme skvělou školku a myslím, že si modernizaci zaslouží,“ uvedla starostka Vidnavy Eva Pavličíková (ČSSD).

Malá přízemní budova nyní patří nejmenším dětem. V sousední jednopatrovém objektu jsou starší děti. Ti nejmenší ale při příchodu z vycházky musejí jít do velké školky, kde se převléknou a po obědě už tady zůstávají na spánek i odpolední hraní.

„Potřebujeme propojit vedlejší a hlavní budovu, což dětem i učitelkám ulehčí situaci. Vše bude jednodušší a bezpečnější,“ vysvětlila starostka.

Město na rozšíření školky potřebuje pět milionů korun, které chce získat z dotace ministerstva financí.

„Při propojení budov získáme v přízemí prostor pro zázemí kuchyně, bude zde šatna pro učitelky a sociální zařízení. Rozšířili bychom i sociální zařízení a šatnu pro děti. Díky stavbě ale hlavně zvětšíme horní třídu, kde vznikne prostor pro třicet dětí,“ dodala Pavličíková.