Pohotový a obětavý přístup třináctileté školačky v pátek ráno vyzdvihl hejtman Josef Suchánek, který dívku ocenil za statečnost a předal jí květiny a dárky od hejtmanství.

„O tomto silném příběhu jsem se dozvěděl teprve minulý týden. Je to úžasná věc. Protože teď všichni víme, že když se nám něco stane, tak nám právě takoví lidé jako je Viktorka pomůžou. Je to skvělé, obzvlášť když je takovým zachráncům třináct let,“ řekl Josef Suchánek.

Dívenka přiznala, že tehdy nebylo moc času na rozmýšlení a musela jednat velmi rychle.

„Vůbec jsem v tu chvíli nepřemýšlela o tom, co dělám a hned jsem pro něj skočila. Kdybych ho nevytáhla, myslím, že by se utopil. Byl tam hodně silný proud, z klidné říčky se během těch dešťů stala rozvodněná řeka,“ vzpomněla na událost z letního tábora žákyně sedmé třídy Základní školy v Demlově ulici v Olomouci.

Workoutové hřiště. Ilustrační foto
V Olomouci se promění několik hřišť, doplní je i workoutové prvky

Její maminka neskrývala, že je teď celá rodina na Viktorku hrdá.

„Jsme moc rádi, že kamaráda zachránila, je opravdu statečná a dokáže si poradit v mnoha situacích,“ pochválila dcerku Veronika Kudrnová.

K události došlo na táborovém soustředění v Hněvkově na Zábřežsku v době, kdy děti hrály jednu z posledních her a hledaly různé předměty ukryté na louce. Od vedoucích přitom všichni měli striktní zákaz přibližovat se k řece, protože hladina po deštích stoupla.

„Jenže jedenáctiletý Jirka, všetečný a velice šikovný kluk, šel pro jistotu prozkoumat i břeh. Tam mu bohužel ´ujely´ nohy a sklouzl do vody. Naštěstí byla poblíž Viky a když viděla, že tam ´sjel´, neváhala a skočila pro něho. Naštěstí všechno dobře dopadlo. Viktorka dokázala obrovskou věc, zachránila život. Jsem moc rád, že mám na táboře takové děti jako je Viky,“ ocenil přístup obětavé dívky vedoucí tábora Pavel Ryšlink.

Venkovní učebna a zahrada ZŠ Štarnov. 20. října 2021
Nový trend: školy na Olomoucku učí na čerstvém vzduchu