Obec do domu s chráněnými byty investovala šestnáct milionů korun, přes pět a půl milionu z toho činila dotace z ministerstva pro místní rozvoj.

„I když stavba ještě není dokončena, uspořádali jsme pro zájemce den otevřených dveří. Kolaudaci plánujeme na listopad. Jak je vidět, zájem lidé mají a nám to usnadní práci, protože nemusíme každého provádět zvlášť,“ řekla starostka Vikýřovic Zdeňka Riedlová (ODS).

Nájemníky bude vybírat rada obce. Přihlížet bude především k jejich zdravotnímu stavu, což byla také podmínka pro přidělení dotace.

„Na poskytování sociálních služeb chceme uzavřít smlouvu s Charitou, klienti také budou mít možnost objednat si dovoz obědů,“ dodala vikýřovická starostka. Většina bytů sestává z jednoho pokoje a koupelny, dva byty jsou o jednu místnost větší.

Podobně velkou investici dokončili ve dvoutisícových Vikýřovicích již předloni, kdy se podařilo rovněž pomocí dotace vybudovat sportovně společenské centrum. To je nyní novým zázemím pro sportovce. Centrum bylo slavnostně otevřeno loni.