Společnost Swietelsky opravila ulice Polní, Luční, Rybářskou, Krátkou a Lomenou ve třetím čtvrtletí minulého roku. Mezi šesti uchazečskými firmami nabídla nejnižší cenu, a to 7,4 milionu korun. Nejvyšší nabídka činila téměř deset milionů. Akci obec zaplatila ze svého rozpočtu.

Pětici ulic pokrývá nový asfalt, který po krajích lemuje přídlažba. „Celková délka opravovaných komunikací je zhruba jedenáct set metrů. Je na nich necelých čtyři tisíce metrů čtverečních nového asfaltu," přiblížil stavbyvedoucí Martin Chodil.

Původní povrch ulic byl starý dvacet let. V lokalitě od té doby vyrostlo mnoho nových domů. Vznikla kvůli tomu řada překopů, která značně poškodily zejména ulice Polní a Rybářskou. Na Luční ulici zase nebyl povrch až do nynějška dokončen. V devadesátých letech tu totiž nestály žádné domy.

„Rekonstrukce byly nutné. Myslím si, že v současném provedení s přídlažbou nám ulice vydrží minimálně dalších dvacet let," pochvaloval si starosta Vikýřovic Václav Mazánek.

Na ulici Lomené stavbaři zrekonstruovali též veřejné osvětlení. Obnova jej čeká i na Polní a Rybářské. Obec k rekonstrukci přistoupí ve chvíli, kdy energetici položí do země rozvody elektřiny.

Vikýřovice připravují rekonstrukce dalších ulic. Konkrétně Anenské, Za Tratí, K Lávce, Vodácké či zbývající části ulice Rybářské. Na silnici Rapotínské, která je zároveň hlavním tahem na Jeseník a Ostravu, po krajích přibydou pruhy pro cyklisty.