Školu obec zateplila před třemi lety. Rovnou střechu jedné z budov nechala vyskládat polystyrenem, který mírně vyspádovala, aby do budovy nezatékalo.

„Nyní nám to nějak podfouklo a zhruba pět krát pět metrů zateplení vítr strhl," popsal starosta Bělé pod Pradědem Miroslav Kružík.

Stržený polystyren a krytina spadly na zahradu školy. K události vyjížděli o půl deváté ráno hasiči. Uvolněné části shodili dolů, kusy, které šly uchytit, připevnili zpět.

„Na místo byla povolána také výšková technika. Pomocí ní hasiči na střechu vyvezli betonové kvádry, jimiž zbytek střešní krytiny zajistili," sdělila mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Podle starosty Kružíka událost výuku ve škole nenarušila.

„Stalo se to v noci, takže nikdo nebyl ohrožený na zdraví ani na životě. Na budově zůstala původní rovná střecha. I kdyby nasněžilo a sníh se rozpouštěl, střecha má pořád staré odvody," poznamenal Miroslav Kružík. Škoda se pohybuje v řádu desetitisíců korun.

Podle měření meteorologů bylo na Jesenicku větrno celou noc na pátek, nad ránem vítr ještě zesílil nad ránem. Stanice v Jeseníku zaznamenala v pátek dopoledne nárazy okolo sedmdesáti kilometrů za hodinu.