Jedinou zájemkyní o koupi budovy, která je majetkem města, je podnikatelka z Vikýřovic Lenka Prchalová. Za nemovitost nabídla 11 milionů sto tisíc korun. Odprodej na svém posledním zasedání odsouhlasili zastupitelé.

Podnikatelka se svými záměry seznámila zastupitele dopisem. V přízemí hodlá vybudovat komerční prostory, další patra by měla sloužit pro luxusní apartmány, které by sloužily k dlouhodobějšímu ubytování. Využívat by je mohli například manažeři zahraničních firem, kteří pracují ve zdejším regionu.

„V Šumperku je v současné době dostatek penzionů nižší a turistické třídy, ale žádný pro tyto zákazníky,“ uvedla Lenka Prchalová.

Budova sloužila jako vojenská správa do roku 2005. Od té doby je opuštěná a město se snažilo chátrající dům získat. Na bezúplatném převodu se s ministerstvem nedohodlo, jednalo tedy o koupi za téměř 6,5 milionu korun.

Následně však radnice zjistila, že objekt získalo město po válce jako konfiskát a že by ho tedy mohla jako historický majetek dostat zpět na základě zákona o restituci. Začal tak soudní spor s ministerstvem obrany, konečný verdikt padl loni. Stát musel předat budovu i s pozemky. Dům je opuštěný a chátrá.

Prodej objektu zastupitelé schválili již jednou. Město však stanovilo podmínku, že budova musí sloužit pouze jako luxusní hotel.

Ve hře nakonec zůstal jediný zájemce, který nabídl 8 milionů a 111 tisíc korun. Jenže podnikatel od svého záměru těsně před uzavřením kupní smlouvy odstoupil.

Aby se radnice domu v neutěšeném stavu konečně zbavila, zmírnila podmínky prodeje. Na vybudování hotelu již netrvala, pouze na rekonstrukci.

„Zastupitelé sice o prodeji rozhodli, věřit tomu, že se transakce uskuteční, ale můžeme až po podepsání kupní smlouvy,“ konstatoval šumperský místostarosta Petr Suchomel.

Starší článek:
Z vojenské správy nemusí být jen hotel