Starosta John zároveň obdržel jasně největší počet hlasů voličů, přesně 2135. Všech jednadvacet kandidátů lidovců přitom dostalo více hlasů, než kterýkoliv z jejich konkurentů z jiných stran.

„Chceme sestavit větší koalici slušných a schopných lidí, kteří mají stejné priority jako my a následně uzavřít koaliční smlouvu. Důležité je, že bude zajištěná kontinuita současné práce. Zábřeh totiž v minulosti zaostával za jinými městy kvůli tomu, že se tady každé čtyři roky měnil starosta. Máme rozdělaných hodně věcí a připravené další projektové úkoly, takže chceme pokračovat v započaté práci," řekl František John.

Ten z možné spolupráce předem vyloučil prakticky jen komunisty a hnutí ANO 2011, za nějž se do zastupitelstva dostal bývalý starosta Zdeněk Kolář.

Na druhém místě skončili sociální demokraté v čele s nynějším místostarostou Karlem Crhonkem. Dostali dvanáct procent hlasů a v zastupitelstvu budou mít tři křesla. Pokud tedy bude pokračovat současná spolupráce lidovců a ČSSD ve vedení města, budou mít tyto dvě strany v zastupitelstvu většinu dvanácti hlasů.

„Pro nás je obhájení tří křesel úspěchem. Spolupráce s lidovci se v minulém volebním období osvědčila, udělalo se hodně práce a nehádali jsme se. Jsem rád, že se také daří postupná generační obměna zastupitelů. Jsou tam noví mladí lidé, u nás například uspěl Milan Doubravský, který se dostal dopředu z desátého místa," zhodnotil výsledky voleb Karel Crhonek.

Překvapivá byla poměrně nízká volební účast, která jen mírně přesáhla sedmatřicet procent.