Mohelničtí demokraté získali ve volbách devět mandátů. Jejich lídr Pavel Kuba, který byl v minulém volebním období místostarostou a od jara vedl město coby radní pověřený výkonem funkce starosty, obdržel absolutně nejvyšší počet hlasů od voličů, a to 1229.

„Vůbec jsem takový výsledek nečekal, myslel jsem si, že skončíme druzí za Nezávislými," komentoval nečekaný úspěch Pavel Kuba.

K získání většiny v zastupitelstvu se potřebuje dohodnout alespoň s jednou další stranou. „Budeme jednat s každým kromě Nezávislých. Napřed se sejdeme s kolegy a potom půjdeme do vyjednávání s ostatními stranami. Předpokládám, že to bude trvat tak dva týdny," řekl Pavel Kuba.

V úvahu připadá koalice s TOP 09 bývalého starosty Antonína Navrátila, která má dva mandáty stejně jako lidovci, případně další nováček – hnutí ANO 2011. To získalo tři křesla.

„My čekáme, až nás vítěz voleb osloví s nabídkou ke spolupráci, ale jsme připraveni jednat. Uvidíme, s jakými požadavky přijdou. Rýsují se dvě možnosti – buď se přímo zapojíme do vedení města, nebo alespoň vznik nějaké koalice umožníme," konstatoval lídr TOP 09 Antonín Navrátil.

Zda se Pavel Kuba stane novým starostou, se teprve uvidí. „Na jednu stranu mně lidé dali důvěru, ale nejde mi o ten post, chci dělat něco pro město. Rád bych měl proto na starosti investice a dotáhl je až k realizaci," podotkl Pavel Kuba.

Pro příští rok zmínil jako prioritu rekonstrukci ulic Okružní a Boženy Němcové nebo výstavbu kruhové křižovatky u Bruse.