„My nikdy společně na výsledky nečekáme," sdělil Jan Havlíček, který figuruje na kandidátce nezávislých současného starosty Zdeňka Brože jako dvojka.

Za to veselá parta kandidátů PRO Region a Pirátů si už v sobotu navečer dala schůzku v kavárně kina Oko. Při povídání o všem možném sledovali průběžné výsledky na notebooku, stolek byl obložen šálky s kávou, čajem i sklenkami vína.

„Pokud se dostaneme před lidovce, bude to úspěch," poznamenala lídryně kandidátky PRO Region a Pirátů Zdeňka Dvořáková Kocourková. Už při sečtení tří čtvrtin hladů bylo zřejmé, že kandidáti zmíněného uskupení na zastupitelskou židli usednou. O možných koalicích zatím ale nechtěli spekulovat, jasno prý ale mají v tom, s kým do spolku nepůjdou. „S panem starostou určitě ne," podotkla Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Do baru Sun city v Lužickosrbské ulici se uchýlil štáb uskupení ANO, jehož lídrem je realitní makléř Martin Janíček. „Sekt bouchat nebude, stačí pivo," avizoval Martin Janíček, který se svými stranickými kolegy rovněž pozoroval nabíhající výsledky na malém počítači.

„Je to hodně zajímavé, vedeme si dobře. Na to, že jdeme do voleb poprvé, je to docela překvapení," řekl Martin Janíček, kterému také bylo záhy jasné, že s kariérou šumperského zastupitele může počítat. Jeho prioritou prý budou městské finance, o kterých by podle něj v budoucnu zastupitelé měli uvažovat opatrněji.

„Mě přijde například zbytečný velký projekt rekonstrukce Švagrova. Pro obyvatele města, kteří auto nemají, je místo špatně dostupné, navíc provoz bude městský rozpočet hodně zatěžovat. Podobné zařízení mohlo například vyrůst místo Koliby, kam se každý dostane pěšky," míní Martin Janíček. Ani on ještě nechtěl o budoucí spolupráci v zastupitelstvu spekulovat. „Lidé, kteří nás volili, vyjádřili touhu po změně. A my se proto nemůžeme odchýlit od našeho volebního programu. Dovedu si představit, že budeme aktivní opozicí, ale o všem se bude teprve jednat," konstatoval Martin Janíček.