Na rozdíl od podzimních komunálních voleb se o hlasy voličů tentokrát ucházelo jen jediné uskupení Starostů a nezávislých vedené současným starostou Filipem Juríčkem. Vzhledem k tomu, že na sedm zastupitelských pozic kandidovalo sedm lidí, měli zvolení jisté prakticky předem.

Nejvíce hlasů od svých spoluobčanů – jednatřicet - obdržel starosta Filip Juríček. Potvrdil, že o nejvyšší post ve vedení obce se bude ucházet znovu. Zůstane tak nejmladším starostou v kraji, protože je mu teprve čtyřiadvacet let.

Hodně mladé je ve Vikanticích celé vedení obce. Pěti ze sedmi zastupitelů ještě nebylo třiatřicet let. „Obec dlouhá léta vedli starší zastupitelé a podle toho to vypadalo. Teď jsme to převzali my mladí a podle ohlasu lidí je to dobře. Snažíme se obec postupně zvelebovat, ale čeká nás ještě hodně práce," řekl starosta Juríček.

Za hlavní úkol označil připravení žádostí o dotace, díky nimž by se vesnici s malým rozpočtem mohlo podařit opravit rozhlas, veřejné osvětlení nebo obecní úřad. „Za úspěch považuji, že se mi podařilo s úřadem práce vyjednat přijetí čtyř lidí na veřejně prospěšné práce, kteří mohou pracovat pro obec. Pomůže to také trochu snížit velkou nezaměstnanost, kterou u nás máme," dodal starosta.

Volební účast byla tentokrát ve Vikanticích podstatně nižší. Zatímco k řádným podzimním volbám našlo cestu devětapadesát voličů, což představuje účast přes třiaosmdesát procent, tentokrát hlasovalo jen třiatřicet lidí. Účast tak nedosáhla ani šestačtyřiceti procent.