Historický vlak vyjede o půl druhé odpoledne z Letohradu. Příjezd do Štítů je naplánován na šestnáctou hodinu. O hodinu později se souprava vydá na zpáteční cestu.

„Do Štítů přijede historický vlak vedený lokomotivou Velký bejček s třemi vagony rybáky a zeleným bufetovým vozem. Náš klub zajišťuje program ve Štítech, kde se vlak hodinu zdrží,“ sdělil Tomáš John z klubu Moravská pohraniční. Klub oslavy pořádá spolu s Českými drahami a Letohradským železničním klubem.

Na nádraží ve Štítech bude k vidění výstava k historii trati, na programu je i promítání historických filmů. Vlakový doprovod bude oděn v dobových stejnokrojích, k dispozici budou i upomínkové předměty.

V neposlední řadě se budou moci lidé svézt vlakem v úseku Mlýnický Dvůr – Štíty, kde je zastavena osobní doprava. Poprvé se tak stalo v prosinci 2011. Po čtyřech letech motoráky začaly omezeně do městečka od severu opět zajíždět, protože ale byly vedeny v nevhodných časech a jezdily téměř prázdné, ustala před rokem a půl osobní doprava podruhé.

Na trať z Dolní Lipky do Štítů vyjel první vlak 30. prosince 1899. Železnice s sebou přinášela průmyslový rozvoj. Podnikatelé a obyvatelé Králík proto chtěli do svého města přivést koleje a novou trať propojit se Zábřehem nebo Hoštejnem. Nakonec však koleje skončily před Štíty a k prodloužení dráhy údolím Březné do Hoštejna ani k uvažovanému protažení do Lanškrouna nikdo nedošlo.