Rozšíření připravuje areál na Červenohorském sedle, lyžaře čeká několik novinek už letošní zimu.

Tou nejdůležitější je přemostění silnice první třídy, která vede přímo areálem.

Návštěvníci tak budou frekventovanou cestu bezpečně přecházet po lávce.

„Slyšel jsem, že lávka je už hotová. Měla tam být už dávno, přecházení té silnice bylo opravdu velmi nepříjemné. Je tam poměrně provoz a úsek na horizontu je nepřehledný. V těžkých lyžařských botách se člověk navíc pohybuje špatně," řekl Karel Novotný ze Šumperku, který na Červenohorské sedlo jezdí lyžovat poměrně často.

Stavební firma dokončuje lávku nad silnicí první třídy na Červenohorském se­dle.Zdroj: DENÍK/Petr KrňávekFinišující stavba lávky nad silnicí první třídy na Červenohorském se­dle. Autor: DENÍK/Petr Krňávek

Delší jízda

Prodlouží se také sjezdovky.

„V horní části vzniká nová trať, která propojuje výstupiště lanové dráhy se žlutou sjezdovkou. Dosud k tomuto účelu sloužila lesní cesta. Nová sjezdovka je široká od pětadvaceti do třiceti metrů, dlouhá zhruba tři sta metrů. Je velmi mírná a vhodná i pro začátečníky," sdělil většinový majitel ski areálu na Červenohorském sedle Martin Dubský.

Zhruba o sto metrů bude delší bude také dolní část žluté sjezdovky. Povede téměř až k silnici.

„V tomto úseku plánujeme umístění lyžařské školy a dětského parku, takže zázemí pro nejmenší," dodal Martin Dubský.

Po posledních dvou zimách chudých na srážky musí areál investovat do zasněžování.

„Pořizujeme moderní sněhová děla a tyče, abychom byli schopni pokrýt sjezdovky v kratším čase, případně s menšími energetickými náklady," doplnil Martin Dubský.

Propojení areálů

Rozsáhlé investice připravuje také resort v Dolní Moravě.

Až do nedávna jej tvořily dva prakticky samostatné areály Sněžník a U Slona.

Nově je má propojit sjezdovka o délce bezmála osm set metrů, šířce patnáct metrů a převýšením 125 metrů.

Ustoupit by jí měl zhruba hektar lesa. Součástí plánované investice je i zasněžování.

Návštěvnost areálu narůst nemá.

„Záměr představuje pouze rozšíření sjezdových možností pro stávající kapacitu návštěvníků. Výstavba sjezdové trati umožní přesun rodičů s dětmi bez nutnosti využití černé sjezdovky," stojí v oznámení o záměru.

V areálu Sněžník navíc jeho majitel plánuje vybudovat novou tříkilometrovou bobovou dráhu. Začínat má u horní stanice lanovky, končit u dolní.

Celý záměr nyní prochází posuzováním vlivu na životní prostředí. Vlastník areálu počítá se zahájením výstavby v příštím roce, s dokončením první fáze v roce 2020.