„Jak zamrzlo, tak jsem si říkal, že to zůstane rozdělané až do jara. Začali hodně pozdě a měli docela štěstí, že se oteplilo. Akorát mohli dodělat ještě úsek mezi oběma vjezdy na parkoviště za motelem, kde jsou díry a hrb po překopu silnice. Ale jinak jsem rád, že je tady nový asfalt, silnice byla hodně hrbolatá," zhodnotil hotové dílo motorista Tomáš Říha.

Část frekventované ulice dělníci opravili už loni, kdy položili nový asfalt v těch místech, která poničily výkopové práce při stavbě kanalizace. Na zbytku ale zůstal původní povrch.

Stavební firma začala s rekonstrukcí zbývajících úseků až ve druhém listopadovém týdnu. Původní harmonogram počítal s tím, že vše bude hotové do 18. listopadu. Počasí ale rozhodlo jinak.

Celou výpadovku se podařilo opravit díky tomu, že město ušetřilo při rekonstrukci dalších ulic. Olomoucký kraj totiž poskytl městu dotaci třiadvacet milionů korun na opravu těch ulic, které jsou ve správě kraje a dotkla se jich výstavba kanalizace.

„Z této dotace se nám podařilo ušetřit jeden a půl milionu korun. Vyjednali jsme s krajem, že uspořené prostředky můžeme využít na rekonstrukci Postřelmovské ulice," vysvětlil už dříve zábřežský starosta František John.

Díky finanční injekci z kraje mohou motoristé jezdit po novém povrchu i v Sušilově, Dvorské, Sokolské a Jiráskově ulici, po nichž projíždějí řidiči mířící na Lanškroun, Štíty, Drozdov nebo do Nemile.

Oprava Postřelmovské ulice přišla 1,35 milionu korun. Provedla ji firma Swietelsky, která uspěla ve výběrovém řízení.