„Pracovala jsem v textilu, v chemické laboratoři. Po revoluci, když přestal jít textil na odbyt, jsem hledala řešení, co dělat. Trubičky byly poměrně žádané zboží, a tak jsem se do nich pustila," popisuje, jaké životní okolnosti ji k výrobě tohoto cukroví přivedly.

Trubičky začala Olga Gřundělová vyrábět v roce 1992 na mateřské dovolené. Původně je pekla pro sebe a své známé. Provoz se postupně rozšiřoval, a když se přestěhovala ze Starého Města do nedaleké Branné, zřídila výrobnu také tam.

Dnes její firma dává ve dvou provozech práci sedmadvaceti lidem z okolí. To není v horském regionu s vysokou nezaměstnaností vůbec zanedbatelné číslo.

Sladké zákusky vyrábí Olga Gřundělová podle starého regionálního předpisu. „Receptura pochází od jednoho cukráře ze Zábřehu, ale recept od něj mi dala švagrová," přibližuje drobná žena.

Ačkoli výrobek z listového těsta naplněný bílkovým sněhem patří v Česku mezi nejoblíbenější druhy cukroví, doma si jej peče jen málokdo. Výroba trubiček totiž vyžaduje značnou dávku kumštu a trpělivosti.

Jen příprava těsta trvá i s technologickými pauzami šest až sedm hodin. Dalších čtyřiadvacet hodin se musí nechat hmota odležet. Až poté z ní mohou cukrářky začít vyrábět korpusy.

„Trubička je oproti jiným zákuskům docela pracná. I já kdybych je nepekla, bylo by pro mě jako spotřebitele výhodnější je koupit. Pokud člověk nemá správný grif, nakonec toho spoustu zkazí a ve finále vyrobí z kostky másla jen pár kusů," říká podnikatelka.
Dílna v přízemí domu číslo tři na náměstí v Branné je obležená krabicemi s cukrovím. Cukrářky mají v těchto dnech opravdu hodně napilno. Během týdne před Vánocemi musejí expedovat tolik zboží, co jindy za měsíc.

„Nevím kolik toho bude letos, ale loni jsme vyexpedovali za těch několik dnů před Štědrým dnem přibližně 150 tisíc kusů trubiček," popisuje Olga Gřundělová.

Podnikatelka z hor má v hlavě další plány. Ve Starém Městě chce otevřít cukrárnu s podnikovou prodejnou. Podobná už ostatně funguje v Branné, kde ji vyhledává řada turistů mířících do Jeseníků.

Má ještě Olga Gřundělová po více než dvaceti letech práce s trubičkami na tyto sladkosti chuť? „Ano, chuť by byla. Ale člověk nemůže jíst neustále sladké," uzavírá s úsměvem majitelka trubičkového království.