„Samozřejmě, že se nás nejčastěji lidé ptají, zda houby rostou, ty ale přece rostou po celý rok. Je to stejné, jako se zeptat rybáře, jestli berou,“ smál se mykolog Jiří Lazebníček, který návštěvníkům podával odborný výklad. Z jedlých hub se lze v těchto dnech nejčastěji setkat se suchohřiby.

Výstava nabídla řadu zajímavých exponátů, z nich Lazebníček považuje za nejvzácnější muchomůrku šiškovitou. Zná místo, kam si pro ní před výstavou každý rok chodí.

Velmi zajímavým druhem je také například hnojník inkoustový, který ovšem již na první pohled k pozření neláká. Houba údajně působí podobně jako přípravek antabus, který se používá při léčbě závislosti na alkoholu. „Pokud se po konzumaci houby někdo napije alkoholu, projeví se prudká nevolnost,“ vysvětlil mykolog.

Za nejchutnější houbu považuje muchomůrku růžovku, kterou si ovšem někdy lidé pletou s nebezpečnou muchomůrkou zelenou. „Růžovka je chuťově výborná, protože obsahuje až kolem pěti procent tuku, ostatní houby sotva jedno procento. Masák se jí začalo říkat za války, kdy si jí lidé nahrazovali maso,“ prozradil Lazebníček.

Jak jeho kolega Bronislav Hlůza potvrdil, pro lidi, kteří si na houbách rádi pochutnají je dobrá nejen jejich znalost, ale hodně záleží také na úpravě i způsobu skladování. Letos bylo v Olomouckém kraji bylo zaznamenáno kolem patnácti případů otrav.

„Většinou se ale jednalo o dietní chyby. Houby jsou totiž špatně stravitelné. Děti do pěti let by je neměly konzumovat vůbec. Setkal jsem se i s případem, kdy rodiče houbami nakrmili devítiměsíčního kojence, který pak skončil v nemocnici,“ řekl Hlůza.

Pro lidi, kteří mají problém se žlučníkem je zcela nevhodný houbový řízek. Často je také příčinou potíží nedostatečná tepelná úprava,“ upozornil mykolog Hlůza.

Pokud má někdo po jídle z hub zdravotní potíže, měl by neprodleně vyhledat lékaře a také vzít s sebou zbytky, z nichž by se dal druh houby identifikovat. Podle mykologů by lidé měli být obezřetní také při skladování hub. Nejbezpečnější je sušení případně zavařování, problematické je ale skladování hub v mrazničce.

„Pokud někdo dá do mrazáku houby, které jsou vlhké a přestárlé, může si být jistý, že obsahují mikroorganismy. V mrazáku by navíc houby neměly bát déle než čtyři měsíce,“ varoval Hlůza.

Výstavu hub je možné navštívit už jen dnes do 12 hodin.