Doplňují ji tři dřevěné sochy světců z 18. století. Každou grafiku provází krátký životopis světce a informace o atributech, které ho na zobrazeních provázejí a které jsou pro dnešního člověka už většinou těžko „čitelné“. Nechybí ani informace, kdy má světec svátek a pro která povolání byl patronem.

„Neexistuje žádný autoritativní seznam svatých, který by obsahoval jména všech mužů a žen uctívaných v kostelech. U mnoha světců známe jen jméno a zhruba období, kdy žili; mnohé zprávy o ranných mučednících byly sepsány až poté, co skutečný příběh světce byl zapomenut,“ řekla autorka výstavy Alena Turková.

Upozornila, že některé příběhy jsou kombinací skutečnosti a legendy a že mezi svatými jsou i významné historické osobnosti. Zprvu byli takto uctíváni jen mučedníci, později se stejné pocty dostalo i lidem, kteří celoživotním vyznáváním křesťanské víry přinesli stejně mocné svědectví o Kristu.

Vystavená díla jsou většinou pozdní tisky a některá nabízejí možnost vidět díla takových velikánů, jako byli Tizian nebo Rubens, protože jsou grafickým přepisem jejich slavných obrazů.

Výstava potrvá do 30. září, pak ji v kostele vystřídá výstava Ostře sledovaný Hrabal, která bude provázet akci Město čte knihu.