Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyzvali starostu Zábřehu, aby se veřejně omluvil

Zábřeh - K omluvě za slova, kterými v Deníku reagoval na dubnový pokus o své odvolání, vyzvali starostu Zábřehu Zdeňka Koláře (ODS) dva zastupitelé: Ivana Strouhalová a Pavel Zubík (oba nez.). Polemiku na středečním jednání městského parlamentu přiostřil obsáhlým projevem ještě starostův tradiční rival Vladimír Caska (Volba pro město).

6.5.2010 7
SDÍLEJ:

Ivana StrouhalováFoto: DENÍK/Stanislava Rybičková

Všichni tři v dubnu hlasovali pro odvolání Koláře a dostalo se jim za to odvety. Starosta je mimo jiné obvinil, že za pokusem o odvolání stojí jejich osobní zájmy a ambice. O Caskovi řekl, že škodí Zábřehu a že mu chybí penězovod z města.

„Vyjádření starosty mě šokovalo svou hrubostí a neurvalým stylem. Chápu sice jeho roztrpčení nad hlasováním, ale zkušený politik by měl umět tyto věci zvládat,“ řekla Ivana Strouhalová. Distancovala se od nařčení, která vůči ní starosta uvedl. Požádala ho, aby se jí veřejně omluvil před ostatními zastupiteli i v tisku. Připojil se k ní Pavel Zubík. Vyzval starostu k omluvě formou článku v tisku.

Starosta na místě na výzvy nijak nereagoval, dál uděloval slovo dalším diskutujícím. Na dotaz Deníku odpověděl, že o omluvě v tuto chvíli neuvažuje. Zároveň ale obsáhle komentoval projev Vladimíra Casky.

„Zdeněk Kolář toho ví o dění ve městě hodně málo, protože se na městském úřadu vyskytuje velmi sporadicky a v podstatě nekomunikuje. Na zasedáních zastupitelstva se z něj stal předčítač programu schůze, protože jinak není skoro na nic schopen odpovědět včetně jeho oblíbených témat, jako jsou utrácení peněz na bazénu a odvolání Antonína Janhuby,“ řekl mimo jiné Caska a doporučil starostovi návštěvu u psychiatra.

Zdeněk Kolář mu to ve vyjádření pro Deník oplatil

„Projev pana Casky byl opět jeden z těch blábolů, kterými zdržuje zasedání. Už jednou jsem to přirovnal k jednání psychicky narušené osobnosti,“ uvedl Kolář. Dodal, že si nepřivlastňuje schopnosti děda Vševěda, který všechno ví. „Starosta řídí jednání zastupitelstva a základním pravidlem řízení je umění delegovat odpovědnost a plnění úkolů na podřízené, což dělám. Je tedy správné, aby problematiku na jednání zastupitelstva vysvětloval ten, kdo se jí detailně zabývá,“ uvedl Kolář.

Vyjádření zastupitele Vladimíra Casky při jednání zastupitelstva 5. 5. 2010

Vím, že Ing. Kolář toho ví o dění ve městě hodně málo, protože se na městském úřadu vyskytuje velmi sporadicky a v podstatě nekomunikuje, na zasedáních zastupitelstva se z něj stal v podstatě předčítač programu schůze, protože jinak není skoro na nic schopen odpovědět, včetně jeho oblíbených témat, jako jsou utrácení peněz na bazéně a odvolání Ing. Janhuby.

Nevím vůbec, jak v jeho mozku mohlo dojít ke spojení mé osoby s prodejem městských bytů. Když se byty prodávaly, tak jsem vůbec nebyl v zastupitelstvu a jedinou funkcí, kterou jsem na městě vykonával, byla funkce předsedy investiční komise. A ta neměla žádné pravomoci ohledně prodeje bytů a ani se tím nezabývala, ale jak je vidět, tak k mozkovému spojení došlo.

Další mozkový zkrat: kasárna. Já jsem se na výstavbě bytového domu kasárna nepodílel ani jako dodavatel, ani jako dozor a ani jsem nikdy nebyl v žádné výběrové komisi na tuto akci a v kompetenci investiční komise nebylo jakékoliv rozhodování o této akci. Takže opět nevím, odkud ten penězovod tekl, jestli od žadatelů o byt nebo od města, ale ke mně nedotekl. Možná dotekl k Ing. Kolářovi, protože on byl jedním ze zastupitelů, kteří rozhodovali.

Další záležitost bytový dům Výsluní – opět musím poznamenat, že jsme tuto akci neprováděli a dělali jsme zde pouze stavební dozor v letech 1999 – 2000. Takže podle myšlenkového spojení Ing. Koláře všichni, co dělají dozory pro město, mu škodí. K této stavbě bych ještě poznamenal, že za kvalitu stavby odpovídá dodavatel a průběh této stavby byl ke konci takový, že dodavatel některé naše připomínky, jako stavebního dozoru, vůbec neakceptoval a domlouval se přímo s vedením města, třeba posunutí dokončení výstavby a pod. Ani u této stavby nevím, kam ten penězovod tekl.

Další případ: stavební úpravy objektu Klubu. Samozřejmě Ing. Kolářovi by dalo moc práce si zjistit, že se nejednalo pouze o restauraci, ale o větší rekonstrukci části Klubu. Tuto stavbu jsme prováděli v roce 2003, cena, se kterou jsme vyhráli soutěž, byla 11, 922 tisíc Kč a byla to cena podstatně nejnižší ze všech soutěžících. Cena, za kterou jsme nakonec celou akci postavili, byla 7,650 tis, Kč. Nárůst ceny za vícepráce během stavby byl 92 tis. Kč. Takže stavbu jsme zlevnili různými úspornými opatřeními o 4,200 tis. Kč.

Samozřejmě se může argumentovat, že bazén se vysoutěžil na 194 mil. Kč a současná cena je cca 150 mil. Kč, ale je zde jeden podstatný rozdíl. Zábřeh už od začátku soutěže na bazén věděl, že na zafinancování 194 mil. Kč nemá, narozdíl od rekonstrukce Klubu, na což finance měl. Ať si Ing. Kolář porovná nárůst víceprací na této stavbě a třeba na bazénu. Takže opět mozkové sepnutí Ing. Koláře, když něco pro město postavíme levněji, tak škodíme městu.

Poslední zmiňovaná akce – kino Retro - již byla dostatečně medializována. Tuto stavbu jsme stavěli také na základě soutěže, kterou jsme vyhráli s cenou o více než 1 milion Kč nižší než druhá firma Ekozis. Tato firma je naše konkurenční firma a nikdo nemůže předpokládat, že bychom byli domluveni. Na akci se různými opatřeními ušetřilo cca 1 mil. Kč.

Samozřejmě cena se zvedla, protože město přes nás přetáhlo například dodávku kinotechniky a dodávku sedadel. Tyto dodávky si město vybíralo samo a přes nás se pouze přefakturovávalo.

Celou akci vyšetřovala na podnět Ing. Koláře policie a žádný penězovod nenašla, takže pan inženýr Kolář je asi podstatně lepší než policie. Vyšetřovatelé se spíše divili tomu, že se dává podnět na mrtvého člověka (ing. Arch.Fabiána ), řekli mi, že s tím se ještě nesetkali.

Na rozdíl od Ing. Koláře můžu říct, že bývalý starosta se snažil na městských akcích šetřit a také se s firmami, a nejenom s námi, domlouval, kde by se ušetřit dalo. Což je podstatný rozdíl od Ing. Koláře, protože na prvních schůzkách ohledně bazénu byly stavebním dozorem avizovány úspory, ale tyto úspory se rozplynuly a cena za bazén je o několik desítek procent vyšší.

Ze seznamu akcí, které jsem zmínil, je zřejmé, že jsme dělali spoustu práce pro město i za starosty Mgr. Berky, takže podle Ing. Koláře byl penězovod i za tohoto starosty. To mi připadá již trochu paranoidní. Nemůže být vysvětlení podstatně jednodušší, že třeba dřívější vedení města bylo s naší prací spokojeno, a proto jsme tyto zakázky dostávali? Dále můžu Ing. Koláře ubezpečit, že zakázky pro město tvořily pouze velmi malou část obratu naší firmy. Roční obrat firmy ve zmíněných letech byl 80 – 120 mil. Kč.

Vážený pane inženýre, já nejsem odborník na duševní choroby, ale na základě Vašeho vyjádření ohledně minulé schůze zastupitelstva bych Vám doporučil nějakého odborníka navštívit. Určitě by Vám něco našel a hlavně – určitě by Vám i pomohl.

Vyjádření starosty Zábřehu Zdeňka Koláře z 6. 5. 2010

Pokud mám reagovat na projev pana Casky, pak musím konstatovat, že to byl opět jeden z těch jeho blábolů, kterými zdržuje jednání zastupitelstva města.

Panu Caskovi jsem opakovaně sdělil, že nehodlám odpovídat na jeho smyšlené výstupy, které mají jediný cíl, a to je jeho exhibice, které pak následně sleduje, jak sám řekl, na internetu.

Takovéto podobné jednání jsem už jednou přirovnal k jednání psychicky narušené osobnosti.

Opětovně také uvádím, že starosta řídí jednání zastupitelstva a v žádném případě si nepřivlastňuji schopnosti děda Vševěda, který vše ví. Základním pravidlem řízení je umění přenášet (delegovat) odpovědnost a plnění úkolů na podřízené, což dělám. Je tedy správné, aby problematiku na zastupitelstvu města vysvětloval ten, kdo se jí detailně zabývá.

Ale tuto dovednost pan Caska nemá, podle toho také vypadají jeho vystoupení na zastupitelstvu, která se opírají jen o fikce a představy pana Casky, nikoliv o věrohodné argumenty.

Autor: Stanislava Rybičková

6.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:
Prvňáčci. Ilustrační foto

Nepropásněte! Prvňáčci z 5. ZŠ Vrchlického v Šumperku

Jeseník - Dolní Benešov 0:3
6

Jeseník zase doma nedal gól a prohrál s Dolním Benešovem

Jeden řidič se lekl, druhý otáčel, oba havarovali

K nehodě, která se stala v pondělí 16. října v Bohdíkově, vyjížděli policisté. Havaroval třicetiletý řidič Hondy Civic.

Motorkář se u Skřítku srazil s volvem, pro spolujezdkyni letěl vrtulník

FOTO z MÍSTA / Pětadvacetiletý motorkář havaroval v neděli 15. října po poledni v úseku mezi mezi Skřítkem a obcí Klepáčov.

Odborníci z nemocnice poradí, jak jíst zdravě a chutně

Jezte zdravě a přijďte se poradit do šumperské nemocnice Šumperk, vzkazují její odborníci. Ve středu 18. října, se nemocnice připojí k Světovému dni výživy. Veřejnosti v prostorách své lékárny nabídne od 14 do 16.30 hodin bezplatná vyšetření i poradenství ohledně správné a zdravé životosprávy.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení