VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzhůru na Flám fest, vzpomínku na Karla Kryla či Dny evropského dědictví

Kam vyrazit na zajímavou akci? Vyberte si z našeho přehledu.

5.9.2017
SDÍLEJ:

Aleš Brichta. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Radim Havlík

Šumperk zavzpomíná na Karla Kryla

Šumperk - Vzpomínkový koncert Pavla Foltána a Petra Bubláka, který se uskuteční ve středu 20. září v Domě kultury Šumperk, bude věnovaný písničkáři Karlu Krylovi.

Umělci zazpívají známé Krylovy písně, které zlidověly. „Můžete se těšit na hudebně text-appealovou koláž z hitů s použitím unikátních jinak nezveřejněných informací, esejistických úvah, fejetonů, glos a poznámek z osobní korespondence Karla Kryla právě s Pavlem Foltánem z let 1992 až 1994,“ uvedla produkční Domu kultury Šumperk Michaela Horáková.
Scénář pořadu Remember Karel Kryl napsal Pavel Foltán v roce 1995 a krátce na to měl pořad premiéru v Brně. V dalších letech byl úspěšně reprizován v řadě klubů po celé České republice. Nyní vznikla jeho aktualizovaná třetí verze.

„Tento náš pořad má oproti jiným tu výhodu, že já se s Karlem velmi dobře znal, nějakou dobu jsme spolu jezdili na koncerty a dost jsme toho při tom prožili, navzájem jsme si pokřtili i nějakou tu desku," uvádí Pavel Foltán.
Na Karla Kryla zavzpomínáme ve středu 20. září od sedmi hodin večer na jevišti velkého sálu domu kultury. Vstupné je v předprodeji za 100 korun, v den akce pak 150 korun. (zak)

V Postřelmově zahraje Ivan Ženatý

Postřelmov – Dva špičkoví interpreti klasické hudby dorazí ve středu 6. září do kulturního domu v Postřelmově. Zahraje houslový virtuóz Ivan Ženatý a skvělý klavírista
Stanislav Bogunia. Koncert, který se koná v kámco cyklu Kruhu přítel hudby, začíná v 19 hodin. V programu zazní díla Césara Francka, Josefa Suka a Maxe Brucha. (zak)

Povypráví, jak se bydlelo v pravěku

Šumperk - Pro archeologické nadšence připravilo Vlastivědné muzeum v Šumperku na středu 6. září přednášku na téma vývoje obytných staveb v pravěku. Beseda, která začíná v 17 hodin, je součástí výstavy Cesty k domům a přednášet bude její autorka Barbora Tomešová. Vstupné je 30 korun. (zak)

Do galerie míří zasněné obrazy

Šumperk – V radosti z malby – tak se jmenuje výstava obrazů, které jejich autorka, pražská výtvarnice Barbora Mališová, bude vystavovat v šumperské Galerii Jiřího Jílka. Vernisáž proběhne ve středu 6. září v 18 hodin. Obrazy Barbory Mališové jsou inspirované přírodou - stromy, portréty zvířat jejich vzájemným prolínáním. Výstava bude otevřená do 1. října. (zak)

Lautner pozval malíře Taťouna

Mohelnice – V mohelnické Galerii Lautner vystaví své obrazy loštický malíř, grafik, restaurátor a pedagog Pavel Alexandr Taťoun. Zájemci si od 7. září budou moci prohlédnout nejen jeho obrazy, ale i keramiku. Vernisáž začíná v 17 hodin, expozice bude otevřená do 8. října. (zak)

Na jeviště míří Podskalák

Šumperk - Divadlo Šumperk zve na inscenaci, která v uplynulé sezóně měla velký úspěch. Na jeviště opět zamíří v pátek 8. září Podskalák, hra Františka Ferdinanda Šamberka s chytlavými melodiemi Karla Hašlera
Příběh o lásce, hrdosti a poctivosti nás zavede do Podskalí, dnes už neexistující pražské osady na pravém břehu Vltavy.
Představení začíná v 19 hodin, vstupné je od 150 do 170 korun. (zak)

V Mohelnice zahraje Aleš Brichta

Mohelnice - Dny evropského dědictví přivanou do Mohelnice v sobotu 9. září Aleše Brichu a další muzikanty. V místním domě kultury začíná program od 14.30 hodin. Zahraje InfraRed,  Claymore, seskupení  Aleš Brichta Project, Corouhave, Jaksi Taksi a  Herrgott rock. Zájemci si budou moci vychutnat komentované prohlídky historickým centrem s průvodcem, vystoupit na městskou věž, prohlédnout si Galerii Lautner, Minimuzeum, sklepení pod knihovnou, kostel sv. T. Becketa, Loutkadlo zahraje pásmo pohádek, vystoupí mažoretky, připraveny budou i dílny pro děti. (zak)
 

Na Pechakuchanight se budou grilovat hamburgry

Šumperk - Divadlo Šumperk bude v sobotu 9. září hostit již 7. setkání se zajímavými osobnosti Pechakuchanight. V programu, který začíná v osm hodin večer, se představí sbormistr Šumperského dětského sboru Tomáš Motýl, šumperský programátor Honza Dvorský, kterému se splnil sen, protože pracuje pro Apple a bude se příští rok stěhovat do Kalifornie., Jakub Cakirpaloglu, který dělá skvělé burgry či Jan Delong, který bude prezentovat Citlivé básně z železného Třince. Vstupné je 150 korun. (zak)

Na koupališti chystají Flám fest

Zábřeh - Vystoupení Petry Janů, kapely Arakain či šumperské Radečky – takové obsazení bude mít hudební festival Flám fest. Konat se bude na zábřežském bazénu v sobotu 9. září od 16 hodin odpoledne a nabídne hudební jízdu pro široké spektrum návštěvníků, od teenagerů až po lidi v seniorském věku. Největším lákadlem bude zřejmě koncert několikanásobné Zlaté slavice Petry Janů, která v Zábřehu představí nejen novou skupinu Amsterdam, ale i nové rockové úpravy svých největších hitů.

Zážitek slibuje také vystoupení tuzemské metalové legendy Arakain. Regionální hudební scénu zastoupí formace nadějných zábřežských muzikantů Blackbird´s Music, hrající jazzové evergreeny i současnou populární muziku, a především šumperští hitmakeři O5 a Radeček.

„Svoje posluchače si určitě najde i energický koktejl rocku, punku a rock'n'rollu kapely Doctor P.P. a celý hudební mix pak ošéfuje legenda rozhlasového éteru – DJ a moderátor Marek Berger,“ doplnil výčet účinkujících na největším zábřežském festivalu Vratislav Jarmar z pořadatelské Zábřežské kulturní. (zak)

Na Krásném bude Perníková chaloupka

Šumperk, Krásné – Soubor Divadla Šumperk se v sobotu 9. září přestěhuje k přehradě Krásné. Na improvizované scéně zde sehraje pohádku pro malé i velké Perníková chaloupka. Diváci budou mít možnost se setkat se zbrusu novým „převyprávěním“ této poučné pohádky. Autoři, Radim Toman a Michal Sopuch, sice ctí ve svém zpracování tradiční linii příběhu, přesto se neubránili drobným aktualizacím. Pohádka začíná v 16 hodin, vstupné je 30 korun. (zak)
 

Hvězdou cyklu Bravo bude Margita a Pecková

Zábřeh - Šestý ročník cyklu Bravo, kterou pořádá Zábřežská kulturní, ozdobí nejen světoznámí pěvci, ale i další významné osobnosti současné české hudební scény.

Úvod sezony obstará mládí, v neděli 10. září vystoupí v kostele sv. Barbory cembalistka Ellen Velíšková a kytaristka Eliška Balabánová. Po nich už ale v kulturním domě hvězda světového formátu – tenor Štefan Margita v doprovodu brněnského ansámblu Moravské klavírní trio. Vstupenky na oba koncerty jsou již v prodeji.

V říjnu se koncertní řada vrátí opět do kostela sv. Barbory, kde zahrají na housle a klavír Martina a Jan Schulmeisterovi. Listopad bude patřit recitálu česko – německé varhanice Barbary Marie Willi a v neděli 10. prosince vyvrcholí cyklus Bravo pěveckým recitálem světově proslulé mezzosopranistky Dagmar Peckové, kterou doprovodí soubor Barocco sempre giovane.
Slevové karty na koncerty Bravo Zábřeh v sezoně 2017/2018 nabízí kulturní dům za stokorunu, kartu pro dvě osoby lze zakoupit za 150 Kč.

„Držitelé slevových karet zaplatí za vstup na jednotlivé koncerty, kterých bude v příští sezoně deset, minimálně o 30 Kč méně," uvedl Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. Karty lze zakoupit na pokladně kulturního domu. (zak)

Motýli přijímají zpěváčky

Šumperk – Dětský pěvecký sbor Motýli Šumperk přijímají žáky 1. a 2. tříd do přípravného oddělení Růžové děti. Zápis malých zpěváčků proběhne v pondělí 11. září od 12 do 17 hodin ve zkušebně sboru ve 3. patře v centru Komín. Zájemci o vstup do Růžových dětí by si měli připravit jednu lidovou píseň. (zak)

K narozeninám Jeseníku uspořádali výstavu

Jeseník – Výstavu k 750. narozeninám města Jeseník se otevře v úterý 12. září v místním vlastivědném muzeu. Expozice provede návštěvníka bohatou historií města od jeho počátků v roce 1267 až po současnost. Vedle nejstarší historie výstava seznámí s hornickou minulostí města, čarodějnickými procesy, událostmi spojenými s třicetiletou válkou, rozvojem města v 19. století v souvislosti s textilním podnikáním, vznikem lázní a dalšími klíčovými momenty.

„Stranou nezůstanou ani katastrofy v podobě požárů či povodní a připomenuty budou zásadní mezníky 20. století a jejich vliv na fungování a podobu města,“ uvedl kurátor výstavy Jan Petrásek. Vernisáž se uskuteční v 18 hodin. Na vernisáži vystoupí kapela Hanulík Brothers & Alžběta. Výstavu si zájemci budou moci prohlédnout do 19. listopadu. (zak)

Autor: Redakce

5.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Ilustrační foto

V Jeseníkách platí lavinová jednička

Řidička sjela do potoka, zemřela v nemocnici

Tragicky skončila havárie osobního auta, které v úterý ráno vyjelo ze silnice a narazilo do mostku přes potok.

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

Kovařík: Šumperk mi hodně pomohl, Přerov je srdeční záležitost

Pro někoho to byla nečekaná volba. Před startem tohoto ročníku WSM ligy se trenéři HC Zubr Přerov rozhodli poslat jednoho ze stabilních členů kádru Lubomíra Kovaříka na hostování do druholigového Šumperku.

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Nový Malín

  Na stránce tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT