VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzhůru na lampionové průvody, strašidla či koncert kapely Dymytry

Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 43. týden.

23.10.2017
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: archiv Deníku

Naučí hledat v archivech

Libina – Zájemci o historii i ti, co pravidelně hledají v archivech či sestavují rodokmen, jsou zváni do Obecní knihovny v Libině na besedu s bývalou ředitelkou šumperského archivu Hanou Jarmarovou. Přednáška s praktickými ukázkami se koná v úterý 24. října od 17 hodin. (zak)

Vernisáž doplní autorské čtení

Šumperk – Výstavní prostory Jižního křídla Domu kultury v Šumperku obsadí od středy 25. října výstava fotografií Renaty Judity Komendové. Vernisáž k výstavě fotografií se uskuteční od 17 hodin, plynule na ni naváže od 18. hodiny autorské čtení. Účinkují: Miroslav Václavek, Renáta Judita Komendová, Petr Válek (hudebně instrumentální nástroj Marebrechst), děti ze ZŠ Sluneční s literární a výtvarnou tvorbou, EVAMORE a Tomáš Nováček (zpěv a kytara), Aneta Hyrníková (tanec). Vstupné je 50 korun. (zak)

Výstava v Retru: Autismus autenticky

Zábřeh - Ve středu 25. října zve zábřežské kino na vernisáž neobvyklé výstavy s názvem Autismus autenticky šumperské fotografky Andrei Nogové. Ta se s autisty začala potkávat v průběhu loňského roku a výsledkem její narůstající fascinace lidmi zasaženými autismem je výstavní soubor, který bude možné zhlédnout v kině Retro.
Jeho cílem je ukázat světlé chvilky v životě autistických dětí a jejich asistentů z šumperského centra Dětský klíč. „Původně jsem jako velké téma viděla konflikt, který tyto děti často zažívají v interakci s okolním světem. Ale potom, když jsem je poznala, mě začalo strašně bavit zaměřovat se na to, jací jsou, v čem jsou jiní, a začala jsem objevovat jejich pohled na svět, který je často diametrálně odlišný od toho našeho,“ vysvětluje autorka fotografií Andrea Nogová.
Vernisáž její výstavy má začátek v 17 hodin, od 18.00 kino nabídne projekci oceňovaného dokumentu Normální autistický film. Dobrovolné vstupné poputuje ve prospěch neziskové organizaci Dětský klíč poskytující služby, které směřují ke zlepšení péče o děti s poruchami autistického spektra. (zak)

S lampiony půjdou do kempu

Mohelnice – Lampionový průvod projde ve středu 25. října Mohelnicí, sraz účastníků s barevnými lucerničkami je před 18. hodinou u jídelny Základní školy Mlýnská v Mohelnici. Průvod dojde ulicemi města do místního kempu, kde si zájemci budou moci opéct špekáčky a občerstvit se. (zak)

Charita připravuje benefici

Šumperk – Narozeniny bude slavit na benefičním koncertu Charita Šumperk ve čtvrtek 26. října v klášterním kostele v Šumperku. Na koncertě, který začíná v 19 hodin, se představí Tomáš Hanzlík & Ensemble Damian. Seskupení zahraje dramatickou kantátu Antonia Vivaldiho La Senna festeggiante. (zak)

Do Šumperku míří jazz z jižní Francie

Šumperk - Jazzová skupina z jižní Francie se představí na jevišti velkého sálu Domu kultury v Šumperku v pátek 27. října od 19 hodin
Muzikanti ze seskupení Buckshot Gala spolu hrají už několik let především vlastní skladby ve stylu moderního jazzu. Čerpají také inspiraci z klasické a současné hudby. Soubor má za sebou stovky klubových koncertů po celé Francii, byl vybrán jako finalista několika soutěží a hrál i na prestižních jazzových festivalech v Nice a Antibes.
Vstupné na koncert je předprodeji 120, v den akce 150 korun. Lístky jsou na sezení. (zak)

Do Zábřehu dorazí metalová Dymytryskupina Dymytry

Zábřeh - Jedna z nejúspěšnějších českých metalových kapel současnosti Dymytry se před pár dny vydala na své podzimní turné, na kterém ji doprovází chlumecká formace Komunál. V pátek 27. října přibrzdí metalový cirkus v zábřežském kulturáku.

„Kromě pekelné show, na kterou jsou naši fans zvyklí, přivezeme první EP Psy-core, který jsme kompletně přetočili. Bude to taková vzpomínka na starý časy v úplně novým hávu," prozradil kapelník Jiří Dymo Urban.

Dymytry je kapela, jejíž image je založena na predátorských maskách, mohutných kytarových riffech, melodických refrénech a sugestivním zpěvu. V anketě Český slavík 2016 se mezi skupinami umístila v první desítce a v současnosti neustále vylepšuje svou pódiovou prezentaci, která je mimořádně atraktivní.

„Snažíme se svým fanouškům dát nejen pořádnou porci poctivé rockové muziky, ale taky skvělé pokoukání a zážitek, který doma u compu nezažijí,“ zve na koncert šéf kapely Dymo Urban.
Pro příznivce metalu se kulturní dům v Zábřehu otevře v 19 hodin, následovat bude setkání s fanoušky spojené s autogramiádou, koncert odstartuje o půl deváté. Vstupenky jsou kromě prodejních míst Zábřežské kulturní k dispozici také v síti Ticketstream. (sos)

Bludoveček zve do Strašidelného lesa

Bludoveček – Strašidelnou stezku lesem připravují na sváteční sobotu 28. října provozovatelé restaurace a penzionu Bludoveček. Od 16 hodin bude stezka, na které nebudou chybět strašidla a plnění úkolů, otevřena. Účastníci by si s sebou měli vzít baterku na svícení. Vstupné je dobrovolné. (zak)

Píseň o lásce zazní v Lázních

Velké Losiny - Píseň o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilka zazní v Lázních ve Velkých Losinách v sobotu 28. října v 19 hodin v sále Lázeňského hotelu Eliška.
Báseň ve své vlastní scénické úpravě přednese Petr Král za hudebního doprovodu Josefa Macka. Představení uvedou Petr Král svou originální forbínou a Pavel Mareš, který přiblíží autora básně, osvětlí jeho dílo a připomene zajímavé historické souvislosti. Představení pořadatelé uvádějí v rámci projektu Eagle Performance. Veškeré rezervace vstupenek je možné telefonicky na recepci Hotelu Eliška. Vstupné je 50 korun. (zak)

Zámek obsadí strašidla

Úsov - Halloween a zámecká strašidla – tak se jmenuje akce, kterou na sváteční sobotu 28. října připravil pro veřejnost zámek Úsov. Poslední říjnovou sobotu obsadí památku od 18 do 22 hodin zámecká strašidla, aby oslavila Halloween. I letos čekají návštěvníky prohlídky podzemních prostor, strašidelná dílna v hradní kočárovně a další atrakce pro děti i dospělé. Vstupné je 50 Kč jednotné, děti do 3 let zdarma. (zak)

Městem projde lampionový průvod

Zlaté Hory – Lampiónový průvod projde ulicemi Zlatých Hor na státní svátek 28. října. Sraz účastníků je před 18. hodinou u radnice. Průvod projde přes sídliště k restauraci Sokolovna, kde bude připraven táborák a velký ohňostroj. Zájemci si budou moci zakoupit špekáček na opékání. (zak)

V Zábřehu zahrají Vašek s Pepou

Zábřeh - Pro zpříjemnění nedělního odpoledne 29. října zahraje k tanci i poslechu v sále zábřežského kulturního domu oblíbené duo Vašek a Pepa. Taneční odpoledne má začátek ve 14 hodin, občerstvení pro návštěvníky je zajištěno, vstupné činí symbolickou padesátikorunu. Další taneční pořad připravila Zábřežská kulturní na neděli 12. listopadu, kdy do kulturáku zavítá slovenská skupina Black Band známá z televize Šlágr. Ta do Zábřehu přiveze příjemné romantické melodie a lidové písně v originálních aranžích. Kapele dodává jedinečný zvuk především Jana Apolenová se svým sametovým hlasem v doprovodu tří mužských vokálů. Také na tuto akci již lze zakoupit vstupenky. (zak)

Partička pobaví Mohelnici

Mohelnice – Oblíbený televizní pořad Partička míří za svými fanoušky do Mohelnice. V pondělí 30. října se od 20 hodin představí oblíbená čtyřka skvělých improvizátorů ve složení Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela a Jakub Kohák. Jak scénky této povedené partičky dopadnou, nikdo dopředu neví, je vždy velkou neznámou nejen pro samotné aktéry, ale i pro publikum. A jak takové trápení bavičů vypadá? Nevěříte, že se jedná o opravdovou improvizaci? Chcete se i vy stát součástí některé z her? Tak máte jedinečnou možnost se o tom přesvědčit na vlastní oči od osmi hodin večer v Domě kultury v Mohelnici. Vstupné je 430 korun. (zak)

Autor: Soňa Singerová

23.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 18 000 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních RECEPČNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované dovednosti: práce na PC, komunikace v AJ (aktivní znalost), , Turnusové směny (krátký,dlouhý týden) - 12 hodinové směny (ranní od 6-18, noční od 18-6 hodin), komunikativnost, spolehlivost, Kontakt: telefonicky p. Beran (tel. 603475865), osobní schůzka po tel.domluvě. Pracoviště: B&t mohelnice, s.r.o., Smetanova, č.p. 913, 789 85 Mohelnice. Informace: Pavel Beran, +420 603 475 865.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 24 000 Kč

Provozovatelé maloobchodních a velkoobchodních prodejen zástupce vedoucí/ho maloobchodní prodejny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MVP: Nákupní park Zábřeh na Moravě, Leštinská č.p. 2429/1, Kontakt: personalni@breno.cz, Pro zcela nově otevíranou maloobchodní prodejnu koberců v Zábřehu na Moravě, Leštínská 1 přijmeme po dohodě na HPP 1 zástupce/zástupkyni vedoucí/ho provozovny. Požadujeme ÚSO vzdělání, praxi v oboru nejméně 1 rok, ( v případě, že uchazeč prokáže své znalosti i bez předchozí praxe, není pak podmínkou ) . Dále od uchazečů očekáváme obchodní a manažerské dovednosti, samostatnost a flexibilitu, smysl pro odpovědnost, dobrý zdravotní stav. Nabízíme odpovídající mzdu vč. prémiového ohodnocení formou pohyblivých složek mzdy, příspěvky na stravné, pracovní poměr na dobu neurčitou a možnost seberealizace. Uchazeči, kteří projeví zájem o tuto pracovní nabídku zašlou své životopisy s přiloženou občanskou fotografií na e-mail personalni@breno.cz. . Vybrané uchazeče pak vyrozumíme o dalším postupu.. Pracoviště: Koberce breno, spol. s r.o.-047 nákupní park zábřeh na moravě, Leštinská, č.p. 2429, 789 01 Zábřeh. Informace: , .

Výroba - Výroba Strojírenští technici projektanti, 24 000 Kč

Strojírenští technici projektanti, konstruktéři Konstruktér/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - zpracování výkresové dokumentace v programu Solid Works,, - zajišťování projekčního a konstrukčního zpracování včetně technických výpočtů,, - podílení se na technickém řešení a konstrukci nových výrobků,, - spolupráce s výrobou a dohled nad správnou realizací daných zakázek., , Požadavky na uchazeče:, - SŠ/VŠ vzdělání technického směru,, - min. 2 roky praxe jako strojní konstruktér výhodou,, - praktické zkušenosti s 3D programem Solid Works,, - technické myšlení a orientace v oblasti strojírenství,, - samostatnost, flexibilita a zodpovědný přístup k práci,, , Nabízíme:, - zázemí stabilní české společnosti s dlouholetou tradicí, - příležitost pracovat na mezinárodních projektech,, - přátelské a neformální prostředí,, - týden dovolené navíc,, - jednosměnný provoz, pracovní doba od 6:00 hod., - příležitost pro další rozvoj kariéry,, - možnost dalšího vzdělávání,, - dotované podnikové stravování, cena dotovaného oběda 29,- Kč, - roční odměny, - příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění pro stálé zaměstnance 700,- Kč měsíčně,, - zvýhodněný mobilní tarif pro zaměstnance i jejich rodiny,, , Zasláním životopisu souhlasíte se zpracováním a nezbytným uchováním poskytnutých osobních údajů společností KUBÍČEK VHS, s.r.o. pro účely žádosti o zaměstnání. Tento souhlas můžete odvolat.. Pracoviště: Kubíček vhs, s.r.o., Maršíkovská, č.p. 615, 788 15 Velké Losiny. Informace: Lucie Moláčková, +420 583 364 113;.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 18 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista, opravář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Osobní kontakt; Místo výkonu práce: Středisko rostlinné výroby Bludov. Pracovní doba od 7:00 do 16:00 hod., Požadavky: , , Řidičský průkaz skupiny - T , Řidičský průkaz skupiny - C - vítán, Strojnický průkaz - vítán, Svářečský průkaz (el. obloukem, plynem) - vítán , Zaměstnanecké výhody: měsíční příspěvek na PF, dotované závodní stravování. Kontakt: osobně na pracovišti Bludov - administrativní budova, po - pá 7.00-15.00 hod, telefonicky, e-mailem.. Pracoviště: Bludovská a.s., Špalkova, č.p. 156, 789 61 Bludov. Informace: Jana Čejková, +420 583 238 952.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dolní Morava má svou služebnu policie. Pomůže klidu i dopravě v turistickém resortu.
13

Dolní Morava má služebnu policie. Pomůže klidu i dopravě v turistickém resortu

Miloš Matějíček (vpravo) mohl na mistrovství světa v Las Vegas sahat po medaili, ale zastavilo ho ošklivé zranění.

Matějíček přišel kvůli zranění o medaili z MS, utrhl si achilovku

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 16. července 2018.

AKTUALIZOVÁNO

Tragická bouračka u Bohuňovic! Tři mrtví a dva těžce zranění

V křižovatce mezi Olomoucí a Šternberkem u Bohuňovic došlo v pondělí kolem tři čtvrtě na tři odpoledne k tragické dopravní nehodě. Střetlo se zde osobní auto s náklaďákem.

Auto udělalo kotrmelec, pak skončilo v potoce

Dopravní nehodu zavinil v pátek 13. července jednadvacetiletý mladík u Zábřehu. Ve večerních hodinách sedl za volant, ale kvůli vypitému alkohol jízdu v zábřežské místní části Václavov nezvládl.

Na trati do Jeseníku jezdí místo vlaků bagry

Na horské trati mezi Hanušovicemi a Jeseníkem jezdí místo vlaků bagry. Panuje zde letní výluka, za poslední čtyři roky už třetí v pořadí. Právě v letních měsících železnici vždy využívaly tisíce turistů. Řadě z nich po letech komplikací dochází trpělivost.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT