Živo začalo být v areálu již v deset hodin, kdy se první odvážlivci postavili na start Závodu století. Čekala je trasa plná překážek vedoucí přes budovy bývalé textilky i řeku Bělou.

Po druhé hodině odpolední vyšel z Masarykova náměstí majálesový průvod. Odstartoval prosluněné odpoledne plné hudby a zábavy, během něhož na hlavní stage přenesli trochu vichru z hor Funky Bonkers, dále se představili talentovaní zpěváci z Jesenicka Kholleo a Domi Szkipalová, rozjeli to rapper Shard spolu s DJ Jaksem Wilsonem a v šesti vystoupeních se předvedlo také Taneční centrum Yesdance. Kolem páté hodiny svou show roztančili publikum šumperští rappeři Parchants Diary. Korunován byl král YesMajálesu, kterým se díky obrovské podpoře na sociálních sítích stal Petr Šuba.

Po šesté hodině se program přehoupl do finále: festivalu WooXUP Summer. Ten začal koncertem jesenické kapely Noe Roads, jejichž hudba spojuje akustický pop-rock s jedinečným hlasem frontmanky Natálie Rotterové. Následně šumperská skupina Trocha Klidu rozezpívala publikum svými chytlavými pop-rockovými songy a příchozí si užili také indie rock v podání uskupení Brxtn. Program na hlavní stage v nočních hodinách narušila bouřka, a tak se zábava přesunula do Electro stage, kde hrálo devatero Djs.