Výluka mezi stanicemi Bludov a Hanušovice začne v pondělí 9. července v sedm hodin ráno a skončí až v pátek 13. července v 18.40 hodin.

České dráhy zavádějí na tyto dny speciální výlukový jízdní řád, který je možné najít na internetové adrese http://gvd.cd.cz/gvd/k292vyluka02.pdf.

„Rychlíky z Brna do Jeseníku a naopak a spěšné vlaky z Jeseníku do Zábřeha na Moravě a Olomouce a opačně budou nahrazeny autobusy v úseku Zábřeh na Moravě – Hanušovice. Spoje náhradní autobusové dopravy budou odjíždět ze Zábřeha dříve, než je pravidelný odjezd vlaků, a to hned po ukončení přestupu cestujících ze směru Brno a Olomouc," upozornila mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Ranní spěšný vlak 1630 z Jeseníku do Šumperka, Uničova, Olomouce a Zlína bude nahrazen autobusy ve dvou trasách. První spoj pojede z Hanušovic do Šumperka, kde ale nebude přípoj na vlak 1630 směr Uničov a Olomouc. Další autobus bude určený pro cestující, kteří jedou do Olomouce. Pojede z Hanušovic do Zábřeha, kde bude zajištěn přípoj na vlak směr Olomouc.

Rychlíky z Brna do Jeseníku a opačně pojedou ze Zábřeha bez odvěšování přímých vozů do Šumperka a naopak.

Osobní vlaky budou nahrazeny autobusy v úseku Šumperk – Hanušovice a pojedou podle výlukového jízdního řádu. Za vybrané vlaky budou ráno vedeny přímé autobusové spoje z Hanušovic do Zábřeha, jelikož v Bludově nebude zajištěn přestup ve směru na Zábřeh.

„Za další vybrané vlaky pojedou spoje náhradní dopravy ze Šumperka dříve, než je pravidelný odjezd vlaků. V čase pravidelného odjezdu pak pojede přímý spoj do Hanušovic, který však nebude zastavovat v nácestných zastávkách. Cestující do zastávek Bludov lázně až Hanušovice Holba mohou využít tyto přímé spoje do Hanušovic a odtud se vrátit zpět do své stanice, aniž by dopláceli rozdíl jízdného," doplnila Šubová.

j