Kalamitní stav trval v Jeseníku minulý týden od pondělí do soboty. Kvůli vydatným přívalům sněhu, na jehož odklízení pracovalo nepřetržitě kolem padesáti lidí a dvou desítek strojů, mohly Technické služby Jeseník začít s odvážením hromad sněhu. „Pracujeme na tom už sedmý den. Minimálně tisíc tun jsme už odvezli do areálu kasáren za město,“ uvedl ředitel Prejda.

Pracovníci technických služeb mají po několikadenním maratonu to nejhorší za sebou. Stále je však čeká hodně práce.

„V tuto chvíli už vlastně jde o vylepšování stavu. Chceme hlavně rozšířit cesty,“ popsal Prejda hlavní náplň svých lidí. Hromady sněhu by měly z města zmizet podle jeho slov do konce týdne.

Odstraňování kalamity si v Jeseníku vyžádalo miliony korun. Jaká ale bude přesná částka, to si v současné době netroufá ředitel Prejda odhadnout.

„V době kalamity se nedělalo nic jiného, než odklízelo a administrativa ustoupila do pozadí. Teprve teď nás čeká počítání,“ řekl Prejda.

Už nyní ví, že práce na odklízení sněhu pořádně vysály pokladnu. „Kalamita určitě vyčerpala všechny prostředky určené na celou zimu. Na další zimní období, které začíná od listopadu, už nebudou peníze žádné a zastupitelé nám budou muset něco přidat,“ dodal Prejda.