VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na slavnost v Jeseníku pojede parní vlak s Priessnitzem

Zvláštní historický vlak s parní lokomotivou vypraví v sobotu 13. května České dráhy. Cestující se mohou svézt z olomouckého hlavního nádraží přes Zábřeh na Moravě a Hanušovice do Jeseníku a zpět.

11.5.2017
SDÍLEJ:

Parní vlak v Olomouci. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Matej Slávik

Nevšední svezení do hor mohou zájemci využít pro cestu na 170. zahájení lázeňské sezóny v Priessnitzových léčebných lázních a už od pátku 12. května má přichystaný program i město Jeseník, které oslaví 750 let od první písemné zmínky o osídlení.

Nejmladším oslavencem pak bude parní lokomotiva Šlechtična, která má letos 70tileté jubileum.

Zvláštní parní vlak bude doprovázen váženým panem Priessnitzem s chotí v dobových kostýmech.

Odjezd i příjezd s muzikou

Nejen milovníci parních lokomotiv budou moci zhlédnout zbrojení parní lokomotivy vodou ve stanici Zábřeh na Moravě, kde k dotvoření atmosféry bude hrát i muzika.

Na nádraží v Jeseníku si mohou zájemci také zblízka prohlédnout strojovnu parní lokomotivy.

„Během jízdy se bude možné občerstvit v bufetovém voze, který bude součástí soupravy. Děti se mohou těšit na slona Elfíka, který jim rozdá balónky a drobné upomínkové předměty. K dispozici bude i pamětní razítko. Vlak bude odjíždět za doprovodu muziky už z olomouckého hlavního nádraží v 8.35. Přivítán hudbou bude i v cílové stanici Jeseník, kde je očekáván ve 12.15," uvedla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Jízdenky je v předprodeji možné koupit ve stanicích Olomouc hl. n. a Zábřeh na Moravě, v den odjezdu pak i u vlakového personálu.

Kapacita soupravy je ovšem omezená. Jízdné Olomouc hl. n. – Jeseník přijde dospělého na 180 korun, ze Zábřehu do cílové stanice pak cestující nad 15 let věku zaplatí 130 korun. Děti od 6 do 15 let zaplatí polovinu. Přeprava kočárku nebo psa je zdarma.

Jízdní řád parního vlaku (13. května 2017)

tam - stanice - zpět
8:35 Olomouc hl. n. 20:42
8:55 Červenka 20:12
9:38 Zábřeh na Moravě 19:50
- Bludov -
- Ruda nad Moravou 18:50–19:10
10:16 Bohdíkov -
10:55 Hanušovice 18:25
11:04 Jindřichov na Moravě 18:05–18:12
11:15 Branná 17:50
11:30 Ostružná 17:13–17:38
11:40 Ramzová 17:08
11:55 Horní Lipová 16:53
12:05 Lipová Lázně 16:42
12:15 Jeseník 16:32

Program v Priessnitzových léčebných lázních

• 13:13 h – slavnostní zahájení lázeňské sezony,
• 13:45 h – žehnání pramenů před Sanatoriem,
• 14:00 h – lázeňské májové odpoledne, program pro širokou veřejnost,
• 14:00 h – Swing dixieland armády České republiky,
• 15:15 h – koncert Kristína,
• 16:30 h – křest knihy a crowfounding,
• 17:00 h – ABBA World Revival Band,
• 19:00 h – zumba show,
• 19:30 h – Vagon Rock Machine,
• 21:30 h – fire show

Program města Jeseník

proběhne již v pátek 12. května na Masarykově náměstí

• 16:00 h – úvodní slovo, Dechový orchestr mladých ZUŠ Jeseník a mažoretky SZUŠ taneční,
• 16:50 h – Taneční studio Lenky Bachové,
• 17:40 h – Janko Kulich & Kolegium (SK),
• 19:00 h – Yes Blues,
• 20:35 h – Hledání ztraceného času v Jeseníku – projekce historických filmů + klip města,
• 20:55 h – Věrka Vybíralová - dynamická rychlomalba,
• 21:15 h – David Koller & Band,
• 22:55 h – G poing funkction

Autor: Petra Pášová

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tragická nehoda v Hrabenově, místní části Rudy nad Moravou
2

Řidička sjela do potoka, zemřela v nemocnici

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

Kovařík: Šumperk mi hodně pomohl, Přerov je srdeční záležitost

Pro někoho to byla nečekaná volba. Před startem tohoto ročníku WSM ligy se trenéři HC Zubr Přerov rozhodli poslat jednoho ze stabilních členů kádru Lubomíra Kovaříka na hostování do druholigového Šumperku.

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Nový Malín

  Na stránce tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Na jesenickém náměstí už stojí vánoční smrk

Masarykovo náměstí v Jeseníku zdobí vánoční strom. Na prostranství před radnici jej místní technické služby usadily v pondělí 20. listopadu, během úterka jej pracovníci začali zdobit.

VIDEO: Centrum v Šumperku již zdobí vánoční stromy

Impozantní jedle ojíněná již od pondělí 20. listopadu zdobí náměstí Míru v Šumperku. O něco menší jehličnan se tyčí také na Točáku, kde již zanedlouho přibudou stánky s vonícím punčem a jinými svátečními dobrotami.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT