Pravděpodobná budoucí ředitelka zatím nechce situaci blíže komentovat.

„Vyhrála jsem konkurz, ale jeho výsledek ještě musí oficiálně schválit rada kraje," sdělila Fišerová. Ta byla dosud na průmyslové škole zástupkyní ředitele a mimo jiné zastává i post jesenické radní.

Do konkurzu se kromě ní přihlásili ještě další dva zájemci: Jindřich Kubíček, bývalý šéf hotelové školy v Jeseníku, a Běla Kubíčková

Jisté je, že ke konci srpna na průmyslové škole končí její dosavadní ředitel Štěpán Roch. Odchází totiž do důchodu. „Do 31. srpna bude ukončena investiční akce zateplení areálu školy, kterou jsem rozjel, takže ji dokončím," řekl Roch.

V dalších zařízeních vše při starém

Nové vedení mohly mít i další čtyři školská zařízení v Jeseníku. Zdejší radnice vypsala konkurz na místa ředitelů Základní umělecké školy, mateřských škol Kopretina a Křížkovského a Střediska volného času Duha.

„Do všech konkurzů na místa ředitelů se přihlásil pouze jeden uchazeč. Do funkce ředitelů Základní umělecké školy Jeseník, Mateřské školy Křížkovského a Střediska volného času Duha byly jmenovány stávající ředitelky Zdeňka Kainarová, Ivana Michalíková a Vladislava Fačevicová," sdělila vedoucí oddělení školství jesenické radnice Iva Peitlová.

Uchazeč na místo ředitele Mateřské školy Kopretina do funkce jmenován nebyl. Svůj post bude i nadále zastávat dosavadní ředitelka Jaroslava Berglerová.