Hrát tu bude Kryštof, 05&Radeček, Olympic i bluesové kapely.


„Ten prostor je ideální. Je v centru města, blízko obou nádraží, má zázemí. Naším cílem je dvůr oživit, naučit tam lidi chodit a nabídnout jim zase jiné žánry než na festivalech, které už pořádáme. Chceme založit novou tradici,“ řekl ředitel Domu kultury Vladimír Rybička.

Tou novou tradicí je multižánrový festival Pavlínin dvůr Open Air, který poprvé odstartuje v pátek 15. června v 18 hodin. Hvězdou prvního ročníku je skupina Kryštof s frontmanem Richardem Krajčem. Návštěvníky určitě přitáhne i domácí kapela 05&Radeček, do světa world music je zavede skupina Bůhví v čele s Ondřejem Brzobohatým, ze Zábřehu dorazí úderná punková formace Punk Floid a velkým překvapením pro posluchače může být famózní zábřežská kapela Alfa Gospel Praises se svými osmdesáti členy. Vystoupí i napůl šumperská, napůl olomoucká formace Pepa Rubbish.

O den později, v sobotu 16. června, se bude v Pavlínině dvoře nalévat aperitiv v podobě bluesové muziky. O šanci zahrát si na listopadovém festivalu Blues Alive se ve vyhledávací soutěži Blues Aperitiv utká deset kapel. Jejich výkony bude hodnotit porota i diváci. Dvě nejlepší pak na podzim odstartují hlavní koncerty v Šumperku, jedna si zajede na hlavní koncert festivalu do Polska.

Trojlístek letních akcí uzavře v pátek13. července jasná zpráva v podobě legendárního Olympicu.

V srpnu už vystřídají muzikanty dělníci, protože začne rekonstrukce. Její součástí je oprava fasády západního křídla muzea, vybudování veřejných WC a šaten a také rekonstrukce kotelny a plochy dvora. Tu čeká zpevnění, spojovací chodníky dostanou žulovou dlažbu a ostatní plochy kvalitní trávník.