„Oznamujeme všem našim příznivcům, že dočasně přerušujeme ve městě Mohelnici činnost," hlásil v neděli 11. listopadu překvapenému publiku cechmistr Miroslav Marek z tribuny, která se povážlivě kývala ve větru. „Pevně věřím, že ono dočasně nebude trvat jednadvacet let, ale že se tady v roce 2014 opět sejdeme." Skutečný důvod přerušení odmítl sdělit, vysvětlení prý podá veřejnosti až počátkem prosince.

Jinak ale bylo všechno jako dřív: nástup cechu v průvodu s praporem v čele, mažoretky, projevy a napouštění cechovní kašny ledovou vodou, do níž vzápětí vstoupil a slib složil Zdeněk Jákl z Podolí - loni ještě čekatel, dnes už právoplatný člen.

Dění sledovalo větší publikum než obvykle, protože tradiční datum 11. 11. a v něm čas 11 hodin a 11 minut tentokrát připadlo na volný den.

„Přesně před osmnácti lety se sešli veselí šílenci ve sklepě a založili cech. Dnes jsme plnoletí a konečně si můžeme dělat, co chceme, například pít na veřejnosti," hlásil Miroslav Marek z tribuny.

Jeho tradiční oponent, předseda cechovního senátu Antonín Žváček, který pokaždé jde vedení cechu po krku, se tentokrát zdržel útoků a plamenných hesel. „Prozíravé rozhodnutí o pozastavení činnosti senát schvaluje. Dosud jsme my senátoři nedělali nic a teď to budeme mít legalizované. Nicnedělání dodržíme!"