„Připravíme přibližně tisíc jitrnic, čtyřicet kusů tlačenek, vyudíme padesát šrůtek bůčku a také krkovici a kotletu. Prodávat se bude také teplá zabíjačková polévka bouřka, které letos navaříme asi dvě stě padesát litrů," láká cechmistr Karel Nosek alias Karlos I.

Členové cechu dříve věšeli na náměstí opravdové prase, aby zejména děti z paneláků viděli, jak taková zabijačka vlastně vypadá. Takové maso ale nesmí jít do prodeje, zakazují to hygienické předpisy. Lidé ale o čuníka nepřijdou. Už několik let na náměstí visí alespoň cechovní zlaté prasátko, ovšem vyrobené z dřevotřísky.

Vepřové dobroty provoní mohelnické náměstí Svobody od devíti hodin ráno, kdy už budou k dostání jitrnice, maso a tlačenka. O půl hodiny později se začne prodávat i zabíjačková polévka.

Je libo cechovní svařáček?

„Nebude chybět ani oblíbený cechovní svařáček na zahřátí a na zabíjačce bude poprvé k zakoupení i cechovní kalendář na příští rok," pozval k návštěvě Karlos I. O vánoční atmosféru se postará dechová hudba Mohelanka, která bude vyhrávat koledy.

O den dříve, tedy v sobotu 12. prosince, mohou zájemci vyrazit do pivovaru Holba v Hanušovicích, kde se od čtrnácti hodin uskuteční vánoční jarmark s pivovarskou zabíjačkou. Pivovarskou louku provoní nejen purpura a punče, ale také jitrnice, ovar a prejty přímo z rukou řezníka.

Na zahřátí bude přichystaná zabíjačková polévka, která se bude tentokrát podávat zdarma. „Kromě příjemné vánoční atmosféry jarmark nabídne domácí laskominy a poctivé výrobky místních dodavatelů od medu, perníků a koření až po drobné rukodělné dárečky," vybízí k návštěvě mluvčí pivovaru Hana Matulová. Od patnácti hodin pak pivovarský areál rozezvučí vánoční koledy.