V Zábřehu pokračuje koalice KDU-ČSL, Nezávislé volby a kandidátky STAN, Pirátů a nezávislých. Koaliční dohodu stvrdil bezproblémový průběh ustavujícího zastupitelstva. Starostou je i nadále František John, místostarostou Josef Klimek (oba za KDU-ČSL).

Ve funkčních pokračuje i většina radních: Pavel Doubrava, Lubomír Pek (KDU-ČSL), Vít Komárek (STAN) a Zdeněk David (NV). Po dvanácti letech se do rady města vrací Martin Paclík (NV).

Před staronovým vedením Zábřehu stojí několik zásadních investic.

„Je to pestrá škála projektů. Žhavé želízko v ohni je kulturní dům. Projekt je v hodnotě přes sto milionů korun, ale rýsuje se slibná dotace, máme o ni požádáno z Národního plánu obnovy. V plánu máme další rekonstrukce ulic, sportoviště u školy na Severovýchodě, nadějně vypadá cyklostezka do Rovenska. Chceme také po etapách začít revitalizovat sídliště Severovýchod. V Krumpachu chceme za několik desítek milionů korun vybudovat dům pro seniory s pečovatelskou službou. Starou radnici chceme rekonstruovat na inovační centrum,“ nastínil starosta John.

V Mohelnici pokračuje ve vedení města starosta Pavel Kuba a místostarostka Jana Kubíčková (oba Mohelnická demokracie). Radu města kromě nich tvoří také Petr Erneker, Miroslav Konečný, Eva Strupková (všichni Mohelnická demokracie), Martin Budiš a Vladimír Daněk (oba ANO 2011).

Mohelničtí zastupitelé na svém prvním zasedání schválili priority rozvoje pro následující volební období.

„Se členy rady jsme zvolili šest hlavních cílů, které chceme ve volebním období do roku 2026 realizovat,“ řekl starosta Pavel Kuba.

Jsou jimi výstavba nové knihovny a rekonstrukce budovy městského úřadu v ulici U Brány, stavba parkovacího domu na sídlišti Kosmonautů, příprava technické infrastruktury pro stavbu bytových a řadových domů v území Jih, rozšíření kapacity mateřské školy v ulici Zámecké, snížení provozních energetických nákladů města a modernizace učeben na základní škole Mlýnská.

„Všechny tyto cíle jsou v řádu desítek milionů korun,“ doplnil Pavel Kuba.