Na opravy, které si vyžádají jen v první etapě 117 milionů korun a celkem i s dostavbou další haly 193 milionů korun, nemá město dost vlastních prostředků. Na cestě je údajně i příspěvek ze státního rozpočtu.

„Skutečně už mě telefonicky kontaktoval zástupce ministerstva financí a vyzval mě k dodání podkladů pro poskytnutí dotace. Písemné vyrozumění očekáváme v nejbližší době,“ potvrdil informaci starosta Zábřeha Zdeněk Kolář (ODS). Výše příspěvku potvrzena nebyla, neoficiálně se však hovoří o třiceti milionech korun.

Rekonstrukce v půlce roku…

Rekonstrukce bazénu, při níž nezůstane kámen na kameni, by tak mohla odstartovat v červnu. Halu areálu čeká demolice a na jejím místě mají ve dvou etapách vyrůst budovy dvě – jedna pro závodní, druhá pro rekreační a dětský bazén.

Projekt pro stavební povolení byl zpracován v rekordním čase tří měsíců a vedení radnice už také vybralo dodavatele. Právě tento nezvykle rychlý postup při přípravě stavby ostře kritizuje zábřežská opozice.

Projektová dokumentace ani rozpočet nebyly podle opozičních zastupitelů pro vypsání soutěže dostatečně podrobné, což může skrývat prostor pro dodání méně kvalitních materiálů a zařízení.