„Studenti zapisovali, kolik lidí a kde nastupuje a vystupuje. Víme, že některé linky zvlášť v některých úsecích nejsou vůbec vytížené a chceme jejich systém změnit,“ uvedl místostarosta Zábřeha Karel Crhonek (ČSSD). Výsledek šetření studentů zpracuje jako magisterskou práci jeden ze studentů Vysoké školy dopravní v Pardubicích.

Zábřeh dnes křižují tři autobusové linky. S první se cestující dostanou ze Skaličky přes Ráječek a centrum až k nemocnici a ke hřbitovu. Druhá začíná u Slováckých strojíren, doveze pasažéry mimo jiné na sídliště Severovýchod a ke krytému bazénu. Třetí linka začíná u nádraží, projede centrem a končí na rozcestí v Koutech, tedy na výjezdu z města směrem na Růžové údolí. Zrovna tuto linku by mohly nahradit autobusy jedoucí do Zábřehu od Hoštejna nebo od Štítů.

„Na základě průzkumu stanovíme nové trasy a jednu, možná i dvě linky zrušíme. V každém případě chceme odstranit případy, kdy se městské linky dublují s těmi příměstskými,“ řekl Karel Crhonek.

Radnice doplácí na městskou dopravu částkou 2,6 milionu korun ročně. Počítá s tím, že nový systém by měl jeden milion ušetřit.