Snímky by měly dokládat atmosféru roku 1989, ať už předlistopadové měsíce nebo listopadové a prosincové události převratu, jak probíhal v Zábřehu nebo jeho blízkém okolí. Fotografie lze doručit do infocentra kulturního domu, případně je možné je v elektronické podobě zaslat na emailovou adresu david@kulturak.info. Důležité je uvést, kdo, kdy a kde snímek pořídil, popřípadě kdo je na něm zachycen, pokud jsou tyto údaje známy.

„Pro připravovanou výstavu, ale i další případné využití, bude velice cenné, když bude fotografie či dokument doplněn krátkým popiskem. Může jít o vzpomínku toho, kdo fotografii pořídil, toho, kdo je na ní zachycen, nebo i současný komentář, který pozadí vzniku fotografie vysvětlí,“ apeluje Zdeněk David z kulturního domu. Veškeré zapůjčené materiály budou jejich majitelům vráceny do konce září.

Ze získaných fotografií a dokumentů budou vybrány ty nejzajímavější, které budou naskenovány, vytištěny a umístěny na podzimní výstavě a prezentovány v rámci koncertu skupiny Spirituál kvintet. Ten se uskuteční v den státního svátku 28. října v kulturním domě.

„Zvažujeme i další využití získaných fotografií tak, aby byly zdokumentovány především pro budoucí generace. Vše ale bude záležet na množství a kvalitě získaného materiálu,“ doplnil k záměrům města starosta František John.

close Snímek z doby Sametové revoluce. info Zdroj: Zdeněk David zoom_in