Město opakovaně dávalo příslib, že se na financování bude podílet čtyřmi miliony. Nakonec jsou díky krajské dotaci potřeba jen tři miliony. Dotace však přišla v době, kdy je Zábřeh kvůli opravě krytého bazénu a blížící se rekonstrukci kanalizace ve velmi svízelné situaci.

Proti uvolnění peněz budou zřejmě hlasovat komunisté. „Je to výsledek lobbystických akcí lidí, kteří jsou u moci. Slyším argumenty, že umělý trávník mají už v Šumperku a Mohelnici. A to je důvod, abychom v situaci, kdy například zábřežské osady nemají kanalizaci, vydávali tolik peněz?“ nesouhlasí s investicí zastupitel Jiří Černý (KSČM).

Místostarosta města Lubomír Sommer (KDU-ČSL) si naopak myslí, že poměr deset ku třem milionům je pro město mimořádně výhodný.

„Chápu, že město je v těžké situaci, ale věřím, že nás podpoří. Už kvůli lepším podmínkám pro malé fotbalisty. Pády na škváře nejsou nic příjemného,“ řekl předseda Sportovních klubů Miloslav Tempír. Nové hřiště má sloužit zejména tréninkům, ale má parametry i pro mistrovská utkání s výjimkou 1. a 2. ligy.

Co si o této situaci myslíte? Hlasujte v anketě vpravo

Do rozhodování vstupuje i názor obyvatel panelového domu, který s hřištěm sousedí. Sedmdesát sedm jeho obyvatel, tedy necelá polovina, podepsalo petici, v níž umělou trávu odmítají. Důvodem jsou obavy z většího provozu, a tedy i hluku, který sníží kvalitu bydlení. Hřiště se má navíc o čtyři metry přiblížit k domu.

Druhá část obyvatel naopak umělou trávu vítá. „Povrch hřiště už dávno netvoří škvára, ale jemný vířící se prach, který máme až v ložnici. Umělý trávník by byl vysvobozením,“ řekl obyvatel domu Milan Kratochvíl.

Zastupitelstvo bude o trávníku jednat 17. června.