Dělníci nyní pracují na kompletní rekonstrukci Sokolské ulice od křižovatky v Koutech směrem na Račici. Uzavřená je také Sušilova ulice od odbočky do Morávkovy a také navazující Dvorská ulice od autobusového nádraží na Valové po křižovatku s Bezručovou ulicí.

Stav těchto důležitých komunikací loni značně poznamenala výstavba kanalizace. Proto je nutné ulice kompletně opravit. „Sokolská ulice bude hotová do konce června, Sušilovu ulici má zhotovitelská firma dokončit do poloviny letních prázdnin," sdělil zábřežský starosta František John.

Do té doby musejí řidiči úsek objíždět přes Rovensko a Svébohov do Růžového údolí. Po objízdných trasách nyní jezdí i linkové autobusy.

V následujících dvou týdnech se ke svým domům nedostanou ani obyvatelé Sokolské ulice, kteří měli dosud výjimku ze zákazu vjezdu. Stavební firma totiž bude připravovat pokládku asfaltu.

„V rámci přípravných prací budou odstraněny nájezdy přes obrubníky a opraví se konstrukční vrstvy vozovky. Od 6. června kvůli tomu bude Sokolská ulice plně uzavřena. Přípravné práce a samotná pokládka asfaltu potrvá do 17. června," doplnila mluvčí zábřežské radnice Barbora Šmoldasová.

close Rekonstrukce Sokolské ulice v Zábřehu zoom_in

Dělníci nyní pracují na kompletní rekonstrukci Sokolské ulice, která je výpadovkou na Štíty a Lanškroun. Nový asfalt zde bude do prázdnin.. Foto: DENÍK/Michal Krestýn

Už aby to bylo za námi

Po loňském extrémně náročném roce, kdy byla kvůli výstavbě kanalizace rozkopaná v jednu chvíli až polovina všech ulic ve městě, tak Zábřežané ještě letos musejí počítat s některými dopravními omezeními.

„Už aby to bylo za námi. Ale když jsme přežili loňský rok, kdy to tady bylo opravdu hrozné a byl problém někam dojít, natož dojet, tak to musíme ještě vydržet. Aspoň budeme mít nové chodníky a silnice," komentoval stavební ruch ve městě důchodce Jindřich Tomášek.

Další rachot

Opravuje se rovněž horní část Žižkovy ulice v centru v úseku od staré pošty po Masarykovo náměstí. V tomto úseku zůstal po výkopových pracích jen provizorní povrch kvůli zimní údržbě, jinak je zde vozovka místy vyfrézovaná a značně nerovná.

Dělníci nyní pracují také na rekonstrukci ulice Rudolfov, kde bylo ještě předtím nutné vyřešit i svedení dešťových vod z komunikace, nebo v Ráječku. Nový asfalt už je položený v Morávkově ulici.

Stavební práce přijdou město na desítky milionů korun. Využije na to pětadvacetimi­lionový úvěr, který si pro tento účel vzalo ještě před zahájením stavby kanalizace od banky. Dalších třiadvacet milionů korun poskytl městu Olomoucký kraj. Z těchto peněz se bude hradit například oprava Sušilovy a Sokolské ulice, které jsou v majetku kraje.