Doba, kdy se za parkování v celém prostoru u nádraží v Zábřehu neplatilo, po necelých čtyřech měsících skončila. Už ve středu 5. března se tu objeví parkovací automat. Přednádraží bude rozděleno na tři zóny.

„Nejmenší parkoviště přímo před výpravní budovou je určeno pouze k nastoupení a vystoupení cestujících, doba bezplatného stání zde bude omezena patnácti minutami,“ informoval mluvčí radnice Milan Kratochvíl.

„Červené“ parkoviště pod rampou bude placené tak, aby se tu vyloučilo dlouhodobé stání a zůstala možnost vždy zaparkovat. Ceník parkovného bude stejný jako ve zbytku města, tedy pět korun za půl hodiny, deset korun za hodinu, dvacet korun za dvě hodiny a dvacet korun za každou další hodinu.

Bezplatná zůstane největší parkovací plocha na místě bývalého autobusového nádraží.

Opravu celého prostoru před přednádražím dokončilo město s ročním zpožděním loni v listopadu. Stavba začala v srpnu 2006 podle změněného projektu, který počítal jen se 43 parkovacími místy před nádražní budovou a se zachováním autobusového nádraží v jeho původním místě.

Kvůli řadě problémů firma nakonec stavbu v prosinci 2006 zastavila. Zdržení mělo jeden pozitivní efekt – podařilo se změnit koncepci prostoru a vrátit ji k původnímu řešení. Autobusy tedy zastavují u haly a na místě jejich bývalých zastávek je 130 parkovacích mís­t.