V nové kapli se budou konat mše svaté, udělovat svátosti smíření, sloužit bude i pro společné nebo individuální modlitby či duchovní rozhovory s kaplanem.

„Myšlenka vybudovat na Interně Zábřeh kapli vyšla z potřeby zajištění duchovní péče o naše uživatele. A to jak o ty věřící, tak i bez náboženského vyznání, protože spousta z nich se v poslední fázi života k víře obrací. Nová kaple se nachází v původních prostorách nevyužívaného lékařského pokoje, který byl na strategickém místě a přímo se tak k možnosti jejího vybudování nabízel,“ vysvětlila hlavní sestra Interny Zábřeh Petra Foltová.

Přestavba původně nevyužívaného lékařského pokoje na kapli nebyla jednoduchá. Musely se vybourat příčky, zbourat sociální zařízení, vybudovat nové rozvody, zhotovit omítky, podlahy i strop. Po skončení hrubých prací se celý prostor otevřel, a bylo tak možné vybudovat sakristii.

„Celé kapli dominuje nádherná vitráž se svatou Matkou Terezou z Kalkaty, která se stala naší patronkou. Vstup do celé místnosti zdobí krásné posuvné dveře,“ dodala Petra Foltová. Matka Tereza zasvětila svůj život péči o chudé a nemocné.

Personál zábřežské interny spolupracoval při výstavbě nového modlitebního místa i s děkanem zábřežské farnosti Radkem Maláčem a technickým správcem Luďkem Diblíkem. Ten Interně Zábřeh věnoval vzácný obraz Matky Terezy, ve kterém je vložen kousek látky, které se osobně dotýkala.

Na konci května přijel na Internu Zábřeh pomocný olomoucký biskup Antonín Basler, který kapli za účasti pacientů i zaměstnanců slavnostně zasvětil svaté Matce Tereze z Kalkaty.