Neprůjezdná je část Postřelmovské ulice od služebny policie po náměstí 8. května včetně křižovatky s ulicí Bezručovou.  Ačkoli se jedná o krátký úsek, znamená to velký zásah do dopravy. Postřelmovská patří k nejdůležitějším ulicím ve městě.

Stavba postihla i dvacet autobusových linek. Část jich přetrasovala, některé spoje jsou zkrácené nebo jedou v odlišných časech.

Změny v autobusové dopravě:

linková doprava

MHD Zábřeh


Část Postřelmovské ulice bude uzavřena do 9. května. Stavbaři zde během dvou měsíců napojí přilehlé ulice a cyklopruhy. Upraven bude přístup a osvětlení k pomníku vojákům Rudé armády, na autobusových zastávkách přibydou přístřešky.

Na ulici Školské je již možné využívat nově vybudované parkoviště u polikliniky s průjezdem na Bezručovu ulici.

Výstavba parkoviště za kulturním domem a rekonstrukce Postřelmovské ulice v Zábřehu, říjen 2022
Staveniště v centru Zábřehu zůstane přes zimu. Důležitou ulici ale zprovozní

Do konce května bude kvůli pracím uzavřeno prostranství za kulturním domem, ze kterého vznikne parkoviště.

„Jeho povrch bude řešen současnými trendy – parkovací místa budou zhotovena ze vsakovací dlažby, tudíž část dešťových vod bude odváděna přirozenou cestou. Doplní je asfaltové komunikace, jež budou odvodněny do retenční nádrže s vsakovacím dnem a přepadem do stávající kanalizace,“ uvedla mluvčí města Lucie Mahdalová.

Před poliklinikou a za kulturním domem vznikne celkem 126 parkovacích stání včetně sedmi stání pro imobilní. Kromě aut budou mít v prostoru místo také stromy a keře.