Návrhy na držitele ocenění může posílat široká veřejnost. Pokud máte ve svém okolí někoho, o němž si myslíte, že by si ocenění zasloužil, můžete jeho nominaci zaslat e-mailem na adresu posta@muzabreh.cz, doručit ji osobně na adresu odboru školství, kultury a tělovýchovy, který sídlí na náměstí Osvobození 15, nebo poslat poštou na stejnou adresu.

V nominaci je potřeba specifikovat čin nebo oblast návrhu, přesně identifikovat navrhovanou osobu nebo sdružení, návrh odůvodnit a uvést jméno navrhovatele.

„Na základě předložených návrhů vybere rada města oceněné, kteří budou představeni veřejnosti při příležitosti konání Městského plesu. Z rukou starosty obdrží pamětní list, medaili a kytici," uvedla mluvčí zábřežské radnice Barbora Šmoldasová.

V loňském roce se držitelkou Ceny města stala Danuše Koryčánková, která se už čtyři desítky let věnuje práci s dětmi a mládeží v tanečním oboru a je zakladatelkou mažoretkového sportu v Zábřehu. Nejdříve působila jako cvičitelka rytmiky při Domě dětí a mládeže. Od roku 1993 se jí koníček stal profesí a začala vyučovat na tamní základní umělecké škole. Za své dlouholeté působení vychovala řadu tanečnic a tanečníků. Z republikových i mezinárodních soutěží přivezli její svěřenci na stovku medailí.