Starosta Zdeněk Kolář (ODS)svolalmimořádné zasedání na čtvrtek 6. března do kina Retro, začátek je v 15 hodin.

Na programu jsou tři body – dohoda o narovnání s firmou Stavby silnic a železnice, energetická koncepce Mikroregionu Zábřežsko a plavecký areál. Za přehledným programem se však skrývá politický boj. Zákulisní jednání opozice i některých zástupců koalice směřují k odvolání starosty a ke změnám v městské radě, kterou by podle opozice měli opustit komunisté. Zastupitelé budou po starostovi chtít také vysvětlení postupu při přípravě rekonstrukce bazénu.

„Některé kroky nejsou podle mě transparentní, a některé jsou dokonce na hraně zákona. Uvidíme, zda starosta naše pochybnosti vyvrátí, a podle toho se pak zařídíme,“ řekl Vladimír Caska (Volba pro město).

Přečtěte si:Odvolá opozice starostu kvůli rekonstrukci bazénu?

I kdyby opozice odvolání starosty anebo změny v radě města požadovala, podle dostupných informací k nim dostatečnou podporu zřejmě nenajde. Chybět jí bude přinejmenším jeden hlas. Pokud se dojednání něco nezmění, změny zřejmě nepodpoří ODS, i když i někteří zastupitelé této strany se připojili k žádosti o mimořádné jednání a právě spolupráce s komunisty v radě města byla příčinou, proč místní ODS přišla před rokem o licenci. „Situace je složitá, zatím se k tomu nebudu vyjadřovat,“ řekl radní Martin Paclík (ODS).

Starosta už minulý týden řekl, že žádost o mimořádné jednání je účelově vyvolané a že mluvčí opozice Vladimír Caska se jen snaží odvést pozornost od své osoby a problému s dodávkou nevhodné techniky do kina. „S informacemi, které po mě zastupitelé chtějí, nemám žádný problém,“ řekl Kolář.