Stal se nejmladším sportovním králem v historii ankety. Z loňského devátého místa ho na nejvyšší post vynesly úspěchy z mistrovství světa, kde jako český juniorský mistr pro republiku na předních příčkách zabodoval hned pětkrát.

Místo na pomyslném trůnu mu udělal basketbalový mistr Pavel Pumprla, kapitán českého reprezentačního týmu, s nímž se předloni nominoval na mistrovství světa v Číně a loni tam s družstvem podal nejlepší český výsledek v historii mistrovství.

Organizátoři zábřežské sportovní ankety úspěch zhodnotili nominací na mimořádné ocenění, jež je vybraným osobnostem ve sportu udělovaná za dlouholetou činnost a reprezentaci města. Za nepřítomného sportovce toto ocenění převzala maminka Zuzana, která se za výsledky v atletice sama v TOP desítce také umístila.

Stříbrnou příčku na pomyslném zábřežském sportovním trůnu obsadil český triatlonový mistr a ironman David Jílek a bronz druhý český cyklistický vícemistr Robin Wagner. Kromě nich převzalo ocenění pro nejlepší sportovce roku města a Mikroregionu Zábřežsko dalších sedm sportovních osobností.