Uspěla i Mohelnice, která byla ve své kategorii druhá hned za Zábřehem, a Velké Losiny. Těm patří bronzový stupínek.

Soutěž nazvaná Zlatý erb letos slaví jubileum – čtvrtstoletí. Tentokrát se hodnotitelé zaměřili například na povinně zveřejňované informace, elektronické služby pro občana nebo bezpečnost webů.

Do hlasování se zapojila také veřejnost. Ocenění se předávala v kongresovém sále krajského úřadu v úterý 4. dubna.

„Gratuluji vítězům letošního ročníku i všem starostkám a starostům, kteří webové stránky svých obcí neustále rozvíjí a zlepšují. Lidé díky tomu snadno najdou informace, které hledají, a ušetří si čas chozením na úřad nebo se prostřednictvím obecních webů dozví o zajímavých společenských, kulturních nebo sportovních akcích,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Webové stránky obce Vikýřovice.
Soutěž o nejlepší obecní weby ovládlo Šumpersko a Jesenicko

Letos měla soutěž několik novinek. Kromě toho, že se do ní mohla formou internetového hlasování zapojit i veřejnost, doznaly změn také soutěžní podmínky. Nově se například hodnotily všechny weby obcí s rozšířenou působností, takže se už do soutěže nemusely samy přihlašovat.

„Hodnocení městských a obecních stránek se tentokrát zaměřilo na open data a na bezpečnost webů, aby byly odolné proti hackerským útokům,“ dodal Petr Lysek, radní Olomouckého kraje pro investice, evropské projekty, transparenci, IT a Smart region.

Soutěž pořádá spolek Český zavináč. Vítězové krajských kol postupují do celostátního finále.

Nejlepší webové stránky obcí s rozšířenou působností (ORP):
1. místo – Zábřeh
2. místo – Mohelnice
3. místo – Uničov

Nejlepší webové stránky měst a obcí, které nejsou ORP:
1. místo - Zlaté Hory
2. místo - Moravský Beroun
3. místo - Velké Losiny