Spor o to, kdo nechal situaci dojít tak daleko, se objevil na jednání zastupitelstva. Petr Šebesta (Volba pro město) protestoval proti vyjádření starosty Zdeňka Koláře (ODS), že vedení města už dva roky mělo informace o kritickém stavu a neudělalo nic pro nápravu. „Rada přece už v roce 2005 rozhodla o rekonstrukci a podnikla kroky k přípravě potřebné dokumentace. Vyjádření starosty patří k jeho stylu kritizovat všechno, co bylo před jeho nástupem na radnici,“ řekl Šebesta.

Starosta se s ním nepřel. „Bazén je dlouhodobě neudržovaný, má poškozenou střechu, nefunkční klimatizaci, praskají skleněné tabule. Podle studie by rekonstrukce stála sto milionů korun, proto od ní město zatím ustoupilo,“ reagoval pouze Kolář. Radním byl v minulých čtyřech letech i Milan Kratochvíl. „Už na jaře 2005 jsme měli informaci, že stav je špatný, nikoliv ale havarijní a ohrožující život. Asi nás měl vedoucí bazénu důrazněji varovat,“ uvedl Kratochvíl.

Vedoucí areálu Svatoslav Valenta řekl, že od svého nástupu do funkce vedoucího areálu se trvale věnoval přípravě rekonstrukce. „Do střechy deset let zatékalo, takže jsem zajistil nezbytnou opravu. Objížděl jsem kryté bazény v jiných městech a získával informace. Studie rekonstrukce je hotová od října loňského roku. Letos na jaře jsem radní zval k návštěvě s tím, že situace je neúnosná. S úředníky z odboru rozvoje jsem se v březnu dohodl, že k posouzení střešní konstrukce pozveme statika,“ sdělil Valenta.

Poslední kapkou k uzavření bazénu byl odborný posudek stavu nádob na ohřev vody, který nechal zpracovat právě Svatoslav Valenta.