Nemocnice Šumperk v ní začala poskytovat komplexní ošetřovatelskou péči pacientům, kteří jsou po akutním onemocnění, úrazu či operaci.

Zatím je k dispozici třiadvacet lůžek, časem jich ale přibude.

„K myšlence otevřít další ošetřovatelská lůžka nás prakticky přivedla neustále rostoucí poptávka po tomto typu péče,“ řekl předseda představenstva Nemocnice Šumperk Martin Polach s tím, že nemalý podíl na rostoucím zájmu o ošetřovatelskou péči má i současný demografický vývoj v regionu.

Bývalá zábřežská porodnice je detašovaným pracovištěm ošetřovatelského úseku šumperské nemocnice. I v Zábřehu se bude personál soustředit na doléčení pacientů, jejichž stav je stabilizovaný, ale vyžaduje ještě takovou péči, že se ještě nemohou vrátit zpět do domácího prostředí.

„Oddělení se soustředí zejména na pacienty se ztrátou soběstačnosti, zhoršením mobility, poruchami výživy a hydratací. Někdy se jedná i o chronické rány vyžadující pravidelnou péči, kterou nelze poskytnout v domácích podmínkách,“ vysvětlila hlavní sestra šumperské nemocnice. Monika Žaitliková.

Celková rekonstrukce, která zahrnovala výměny rozvodů, změnu dipozic i instalaci výtahu, přišla na deset milionů korun.

Bývalá porodnice byla v Zábřehu postavena v roce 1961. Porodnicko gynekologické oddělení zde fungovalo do roku 2004.

Později budovu vlastnili manželé Rýznarovi, kteří v prostorách otevřeli ambulance a jednodenní chirurgii. Vlastník šumperské nemocnice objekt koupil loni.