Studiu Martina Strouhala, které zpravodajský pořad zajišťuje, poskytuje město ročně 1,14 milionu korun.

„Důvodem pro zrušení příspěvku je složitá finanční situace města. Ale zastupitelé budou mít možná jiný názor a rozhodnou jinak,“ řekl místostarosta Zábřeha Lubomír Sommer (KDU-ČSL), který podklady s názvem Koncepce TV vysílání pro zastupitelstvo připravoval.

Jako jejich spoluautor je uveden i Martin Strouhal. V dopise zaslaném všem zastupitelům se proti tomu důrazně ohradil.

„Koncepce znamená, že něco chceme rozvíjet a pracujeme na tom. Předkládaný materiál posvěcený čtyřmi radními nemá bohužel s koncepcí vysílání nic společného. Proto se od textu zcela distancuji a nechci být pod touto likvidační akcí podepsán,“ napsal Martin Strouhal.

Zastupitelům poslal také vlastní koncepci, v níž navrhuje například zapojit do financování mikroregiony a rozšířit vysílání o příspěvky z okolních měst - například formou výměny s mohelnickou televizí.

Kontrolní výbor doporučil příspěvek pro televizi zachovat. V radě města prošel návrh na zrušení o jediný hlas, podobné to může být i v zastupitelstvu. „Kdybych byl v roce 2006 u rozhodování, tak bych pro založení televize nehlasoval. Ale když už funguje a osvědčila se, když si na ni diváci zvykli, měli bychom hledat cesty, jak ji udržet. Těžko by se pak někdy v budoucnu tato aktivita znovu křísila,“ řekl zastupitel František John (KDU-ČSL).

V kuloárech se mluví i o tom, že za snahou zrušit televizi je i politika. Některým městským politikům se nelíbí, že ve vysílání znějí i kritické hlasy jejich protivníků.

Pokud zastupitelstvo vysílání zruší kvůli financím, bude to jeden z prvních dopadů krize (INFO ZDE), do níž se Zábřeh dostal zejména vlivem velmi nákladné opravy krytého bazénu. Podobně jako o televizi budou zastupitelé ve středu 17. června rozhodovat také o třímilionovém příspěvku na umělý trávník pro fotbalisty (INFO ZDE).