Dělníci v současné době dokončují poslední práce, aby mohlo být hřiště poslední prázdninový den slavnostně otevřeno a předáno dětem.

„Oblíbené místo v klidném prostředí lipové aleje a rybníků si nové hodnotné hřiště určitě zaslouží. V bezprostřední blízkosti navíc vzniká park Knížecí sady, který atraktivitu místa pro hry, sport či relaxaci ještě zvýší," odůvodnil investici zábřežský starosta František John.

Hřiště bude rozděleno na dvě části. Jedna bude určená malým dětem a druhá starším návštěvníkům.

Část pro nejmenší, která je oplocená, je řešená jako pískoviště a archeologické naleziště. Děti se tady budou moci sklouznout po skluzavce nebo pohoupat na houpadle. Celá plocha této části je vysypaná jemným pískem, aby si zde mohly hrát s prvky umístěnými v archeologickém nalezišti.

Druhá část hřiště bude sloužit starším dětem. Centrálním prvkem je hrad s různými atrakcemi. „Při hradu bude umístěná takzvaná opičí dráha z lanových prvků. Hřiště pak ještě doplní vahadlová houpačka a sedací houpačky s hnízdem," řekla mluvčí zábřežské radnice Barbora Šmoldasová. Dalším prvkem bude imitace krokodýla, na níž si děti budou moci vyzkoušet rovnováhu.

Nové hřiště se oficiálně otevře v pondělí 30. srpna v deset hodin. Po slavnostním přestřižení pásky bude následovat zábavný program pro děti. „Těšit se mohu na skákací hrad, trampolínu, malování na obličej a na spoustu soutěží, které připravily místní organizace," pozvala k účasti Barbora Šmoldasová.

Své aktivity zde představí Dům dětí a mládeže Krasohled, spolek Utopia Bikes, který se věnuje bikrosu, a skautské oddíly Zlatá lilie ze střediska Zábřeh, Dráčata, Rozrazil a Skalák ze střediska na Skaličce. Děti se tak před zahájením školního roku budou moci seznámit s pestrou nabídkou zájmových aktivit, které se ve městě nabízejí.