Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zábřežské Výsluní řeší spor o parkování

Zábřeh - Petici protestující proti rozšíření parkoviště na úkor starého dětského hřiště na zábřežském Výsluní zorganizovala skupina obyvatel sídliště. Podepsalo ji sto deset lidí. V petici protestují proti záměru zrušit hrací plochu před panelovými domy číslo 2 a 4 v ulici Na Výsluní.

13.6.2011
SDÍLEJ:

Zábřežské sídliště Výsluní: odpoledne by některými ulicemi cisterna hasičů těžko projela. Chybějí parkoviště, auta stojí, kde se dáFoto: DENÍK/Hana Kubová

„Hřiště je snadno dostupné a maminky mají děti na dohled. Také starší obyvatelé tady rádi sedávají na lavičkách. Plánované parkoviště lze budovat na mnohem větší ploše a jiných vhodnějších místech,“ píší autoři petice a navrhují, aby nová parkovací místa vznikla podél sousední ulice Jana Welzla a pod plastikou „oka“.

Radnice připravuje revitalizaci sídliště Výsluní. Reagovala na žádost obyvatel této lokality z května 2008, která poukazovala na nedostatek míst pro parkování. Auta dnes stojí všude, kde jen to jen trochu možné, a blokují přístup k domům při případném zásahu záchranářů.

Prokázala to nedávná kontrolní akce, kterou 16. května navečer podnikli hasiči společně s policisty. Prověřovali při ní průjezdnost příjezdových komunikací na největších zábřežských sídlištích. Ukázalo se, že hasičská cisterna by se někde do blízkosti domu vůbec nedostala. Právě v některých místech ulice Na výsluní zůstala mezi odstavenými vozy ulička široká pouze kolem dvou a půl metru.

Pokud se podaří celý záměr radnice uskutečnit, rozšíří se postupně po etapách počet stání z dnešních 43 na 89. V kombinaci s nedalekými garážemi by to lokalitě plně stačilo. Radnice se přitom snaží věc vyřešit s co nejmenšími náklady.

„Vybudování parkoviště v místě plastiky oka je sice technicky možné, ale s podstatně vyššími náklady, které neodpovídají počtu stání. Vyžádalo by si rozsáhlé zemní práce a stavbu opěrných zdí. A podél ulice Jana Welzla stání být nemohou, protože by nedodržela normu pro podélný a příčný sklon,“ uvedl mluvčí radnice Daniel Gryc.

Dodal, že dětské hřiště sídliště nepřijde. To současné, které už nevyhovuje bezpečnostním požadavkům, totiž nebude zrušeno do té doby, než město vybuduje nové o dvě stě metrů dál - na loučce při ulici Ladislava Fialy. Město už požádalo o dotaci.

„Pro nejmenší děti by mohly vzniknout menší hrací plochy přímo v sousedství panelových domů – u stávající asfaltové herní plochy. Také lavičky pro seniory lze osadit v jiných místech uvnitř areálu sídliště,“ řekl mluvčí.

O svých záměrech chce radnice diskutovat s obyvateli sídliště Výsluní na schůzce, která se koná ve středu 15. června v 15.30 v zasedací místnosti městského úřadu. „Občané mohou navrhovat změny tak, aby byly ku prospěchu obou stran,“ řekl Daniel Gryc.

Podobný problém s parkovacími místy řeší zábřežská radnice také na sídlišti v Krumpachu. Tam je navržena stavba parkovacího domu. Pro sídliště Severovýchod se zatím žádné řešení nerýsuje.

Autor: Stanislava Rybičková

13.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Sloučenou školu lidé nevzali za svou, usiluje o lepší pověst

Ilustrační fotografie.

Město strážníkům přidá na výplatě. A stále hledá nové

Senior v zatáčce sestřelil Alfu Romeo

Dvě auta se střetla v úterý 17. října po osmnácté hodině mezi obcemi Zábřeh a Rovensko.

VIDEO: Převrácený jeřáb po tragédii stále visí nad vodou

Mimořádně komplikovaným úkolem je vyproštění havarovaného autojeřábu z hrany dolní nádrže přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Ani pátý den po nehodě práce ještě nezačaly.

Škola v Jeseníku začala učit polštinu. Zájem je velký

Ze dvou stran jej obklopuje Polsko, přesto se žáci z Jesenicka neměli možnost jazyk svých sousedů naučit.

Nepropásněte! Prvňáčci z 5. ZŠ Vrchlického v Šumperku

Na stránce tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení