VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zábřežskou televizi přebírá v únoru nová firma

Zábřeh - Zábřežskou televizi čeká od února změna. Studio místního filmaře Martina Strouhala, který zpravodajství založil a tři a půl roku provozoval, nahradí společnost s ručením omezeným Česká regionální televize - ČRTV.

15.1.2010 21
SDÍLEJ:

Redaktorka a kameraman zábřežského MS studia při jednání zastupitelstvaFoto: DENÍK/Stanislava Rybičková

Vyhrála výběrové řízení na dobu od února do prosince letošního roku.

Zájemců bylo celkem pět a ČRTV nabídla nejnižší cenu - 469 700 korun, což je cena o 90 tisíc korun nižší než jakou nabízel Martin Strouhal. Město ušetří měsíčně něco přes osm tisíc korun.

„V současné době tvoříme zpravodajství pro 65 měst a obcí v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. V okrese Šumperk je to zatím jen obec Rapotín. V naší síti je zapojen i hokejový klub Salith Šumperk. Pro něj jsme vytvořili klubovou internetovou televizi, která nabízí mimo jiné přímé přenosy a záznamy zápasů,“ představil firmu její jednatel Roman Jurík.

Zábřežské zpravodajství s názvem ČRTV Zábřeh má nabízet týdně dvacetiminutovou relaci s rychlým přehledem zpráv, pozvánkami, besedami a reportážemi z významných akcí a sportu. Vedle toho natočí firma jednou ročně čtvrthodinový prezentační film s průřezem nejzajímavějších akcí. Nabídla i přímé přenosy z jednání zastupitelstva.

„Používat budeme lokální štáb složený ze zkušeného kameramana, střihače a redaktora. Budou to lidé ze Zábřehu a okolí. Jména nebudu zatím zveřejňovat, protože jsou do konce ledna vázáni povinnostmi vůči stávajícím zaměstnavatelům,“ uvedl Jurík.

Studio Martina Strouhala připravovalo týdně až hodinový zpravodajský blok. Ve výběrovém řízení nabídlo navíc nadstandardní služby zdarma - například zajištění práce redaktora městských novin a funkce tiskového mluvčího. Dva Strouhalovi zaměstnanci teď asi přijdou o práci.

„To mě nejvíc mrzí, že nevýznamný cenový rozdíl v nabídce a dle mého zcela jistě horší dodatkové služby od vítěze výběrového řízení přivedou do problémů mé dva kolegy. Za dobu vysílání odvedli pro město maximum,“ řekl Strouhal.

Práci televize provázely v poslední době konflikty se starostou Zdeňkem Kolářem. Ten Strouhalovi loni v říjnu dopisem vytkl hrubé porušení smlouvy. Vadilo mu například to, že ve zpravodajství o besedě s Vladimírem Körnerem byl vynechán závěr s předáním daru města. Strouhal se na prosincovém jednání zastupitelstva bránil, že o předání daru předem nevěděl, takže v rozhodující moment už nebyla na místě kamera. Zastupitel Pavel Zubík starostu v diskusi osočil, že se dlouhodobě snaží provozovatele televize zdiskreditovat.

Vysílání zábřežské televize se dá sledovat na internetu a šířeno je i kabelem na infokanálu Zábřeh a Postřelmov do více než dvou tisíc domácností. Zpravodajská relace má premiéru vždy ve středu v 17 hodin a pak se denně čtyřikrát opakuje.

Martin Strouhal: Je mi líto kolegů

Co říkáte tomu, že po čtyřech letech musí vaše studio místní zpravodajství opustit?
Nic není napořád a zejména v oblasti médií, která chtějí ovládat různé strany a skupiny, to platí obzvláště. Takže na to neříkám nic. Jen mě mrzí, že nevýznamný cenový rozdíl v nabídce a dle mého zcela jistě horší dodatkové služby od vítězného dodavatele, který zde dosud nepůsobil, přivedou do problémů mé dva kolegy a zaměstnance. Ti za tři a půl roku odevzdali práci pro město maximum, pracovali vždy spolehlivě a zodpovědně. Pokud takoví zkušení lidé z práce pro město odejdou, bude to velká škoda.

S jakou cenou jste do výběrového řízení šel?
Vzhledem k situaci a všemu, co se kolem TV v poslední době dělo, jsem nabídl absolutně nejnižší možnou cenu. Stanovena byla jako náklad na průměrnou mzdu dvou zaměstnanců s přihlédnutím k práci přesčas podle platných předpisů. To bylo 50 000 korun měsíčně.
Ostatní režijní náklady spojené s vysíláním a výrobou jsem se rozhodl hradit z další činnosti svého studia. Skutečná nákladová cena na standardní regionální vysílání podle analýz odborníků a zkušeností odjinud se pohybuje v rozmezí 70 – 120 tisíc korun za měsíc.
Proto se domnívám, že mnou nabídnutá cena byla nejnižší možná při zachování kvality, aniž by televize byla dotovaná jiným, například politickým subjektem. To dokazují také vyšší nabídky standardních televizí jako TV MORAVA nebo ZZIP. Nižší cena se mi zdá pro standardní práci v této oblasti a v tomto rozsahu zvláštní.

Nabízel jste městu ještě jiné služby navíc?
K výrobě zpravodajství jsem nabídl další nadstandardní služby zdarma, které by městu ušetřily dle mého odhadu prostředky v řádu statisíců. Mezi ně patřilo zejména zajištění práce redaktora městských novin a funkce tiskového mluvčího zdarma. Toto bychom byli schopni v rámci činnost TV bez problémů dělat. V doplňkových službách byl i kinozpravodaj či odvysílání úplných záznamů zastupitelstev, ale třeba i propagace města tak, jak tomu bylo v případě večera na téma Zábřežsko v České televizi.

Mohla při rozhodování komise hrát roli i kritika vaší televize ze strany starosty? Poslední vyhrocený konflikt vyvřel na jednání zastupitelstva v prosinci, jeden zastupitel tam dokonce žádal, aby starosta ve výběrové komisi nebyl.
Rozhodování komise bych nechtěl hodnotit. Nebyl jsem u toho. Zaměřenost starosty proti nám je známá, mám pro toto tvrzení velmi opodstatněné a podložené informace.
Ovšem necítím, že bych byl se starostou ze své strany v nějakém osobním konfliktu. Snad jsme se jenom rozcházeli v názoru na vyváženost televize a její práci. Já jsem se snažil řídit profesními znalostmi a věci jsem spíše konzultoval s odborníky než se starostou.

Jak to vlastně bylo se začátky místní televize? Vy jste s tím projektem oslovil město?
Několik let existoval na radnici projektový úkol Vysílání městské televize. Byl jsem požádán, abych její rozjezd vyřešil po odborné stránce, zejména po stránce odbavování v kabelové televizi. Když bylo jisté, že je možno vysílání rozjet, vyhlásilo město výběrové řízení a já se přihlásil. Vysílali jsme od září 2006. Smlouvu s městem jsme plnili doslova na více než na dvě stě procent, pravidelně jsme dodávali mnohem delší zpravodajství, než stanovila smlouva. Pak následovala další výběrová řízení, za tři a půl roku jich bylo celkem pět. V pátém se poprvé objevily i jiné nabídky a my jsme patrně díky cenovém rozdílu asi osm tisíc korun měsíčně vybráni nebyli, i když celkové náklady na vysílání by byly podstatně nižší než to, co je plánováno v rozpočtu města.

Autor: Stanislava Rybičková

15.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 21
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Revizní technik 28 000 Kč

Revizní technici v elektrotechnice a energetice Revizní technik elektrických zařízení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 22.3.2018!!!, Nástup možný IHNED, Vyhláška 50, Oprávnění k provádění revizních zkoušek ( §9 ), Úřední hodiny pro uchzeče jsou vždy v pondělí od 10,00 do 11,00 hod., Můžete volat i v pracovní dny vedoucímu výroby: p. Milan Jurčák tel.603958397. Pracoviště: Česko-slezská výrobní, a.s., Nerudova, č.p. 438, 793 76 Zlaté Hory v Jeseníkách. Informace: Šárka Jasanová, +420 584 487 406.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 90 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Truhlář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned. Požadavky: vyučení nebo zaučení v oboru, praxe vítána, zkušenosti s prací s masivem vítány, spolehlivost. Kontakt: telefonicky, e-mailem.. Pracoviště: Vojtěch krejčí - prac., Na Holbě, č.p. 329, 788 33 Hanušovice. Informace: Krejči Vojtěch, +420 777 571 647.

Management - Management Vedoucí 25 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti ostatních odborných služeb Vedoucí pneuservisu Šumperk. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce je: objednávání pneumatik pro nákladní a osobní vozidla, komunikace se zákazníky, vedení pracovníků, chystání nabídek, v případě potřeby i přezouvání pneumatik., Požadavky: vedoucí pneuservisu Šumperk, samostatnost, spolehlivost, komunikativnost, řízení kolektivu, řidičský průkaz sk.B, znalost práce na PC. Zaměstnanecké výhody: stravenky. Kontakt: telefonicky Po–Pá 8:00–15:00, e-mailem.. Pracoviště: Raudo - výrobní družstvo invalidů - prac., Vikýřovická, č.p. 1806, 787 01 Šumperk 1. Informace: Eva Kašparová, +420 734 762 957.

Výroba - Výroba Seřizovači 19 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Seřizovač - obsluha CNC strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vaše náplň práce zahrnuje:, • obsluhu CNC strojů;, • tvorbu programů pro 5ti osé stroje;, • spolupráci s kontrolou kvality, technologem, programátory a dalšími kolegy. , , Požadavky na Vás:, • vyučení v oboru obráběč kovů, příp. SŠ vzdělání ve strojním oboru;, • uvítáme praxi s obsluhou CNC strojů; , • využijete znalost PC - MS Office na uživatelské úrovni; , • oceníme Vaši samostatnost, technické myšlení, pečlivost a otevřenost k získávání nových informací., , Nabízíme Vám: , • možnost se realizovat a prodat svou práci ve stabilní mezinárodní společnosti;, • technické vybavení a zaškolení, vzdělávání v souladu s osobními i podnikovými potřebami; , • možnost využití profesních vědomostí a další odborný rozvoj;, • odpovídající platové ohodnocení a benefity v souladu s podnikovými pravidly., , Místo výkonu práce: Šumperk, , Možný nástup: ihned, případně dle domluvy, Pracovní smlouva: na dobu určitou, po zapracování možnost prodloužení , na dobu neurčitou, Směnnost: nepřetržitý provoz. Pracoviště: Pramet tools, s.r.o., Uničovská, č.p. 905, 787 01 Šumperk 1. Informace: Silvie Skřivánková, +420 583 381 261.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda v Šumperku

Srážku oktávky s peugeotem odnesl i semafor

Hasičské cvičení v Jeseníku
7

Hasiči cvičili zásah při velkém výpadku proudu. Podívejte se

Chlapec chtěl na výlet do Prahy, ve vlaku jej objevil policista

Po nezletilém chlapci z Jeseníku pátrali ve čtvrtek 22. března večer policisté. Starší paní jim totiž oznámila, že pohřešuje svého třináctiletého pravnuka, kterého má svěřeného do péče.

Lidé se postí, ušetřené peníze pomůžou chudým

Stovky kasiček odevzdají o Květné neděli věřící v kostelích na Šumpersku a Jesenicku.

Čtyřicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT