VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zábřežskou televizi přebírá v únoru nová firma

Zábřeh - Zábřežskou televizi čeká od února změna. Studio místního filmaře Martina Strouhala, který zpravodajství založil a tři a půl roku provozoval, nahradí společnost s ručením omezeným Česká regionální televize - ČRTV.

15.1.2010 21
SDÍLEJ:

Redaktorka a kameraman zábřežského MS studia při jednání zastupitelstvaFoto: DENÍK/Stanislava Rybičková

Vyhrála výběrové řízení na dobu od února do prosince letošního roku.

Zájemců bylo celkem pět a ČRTV nabídla nejnižší cenu - 469 700 korun, což je cena o 90 tisíc korun nižší než jakou nabízel Martin Strouhal. Město ušetří měsíčně něco přes osm tisíc korun.

„V současné době tvoříme zpravodajství pro 65 měst a obcí v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. V okrese Šumperk je to zatím jen obec Rapotín. V naší síti je zapojen i hokejový klub Salith Šumperk. Pro něj jsme vytvořili klubovou internetovou televizi, která nabízí mimo jiné přímé přenosy a záznamy zápasů,“ představil firmu její jednatel Roman Jurík.

Zábřežské zpravodajství s názvem ČRTV Zábřeh má nabízet týdně dvacetiminutovou relaci s rychlým přehledem zpráv, pozvánkami, besedami a reportážemi z významných akcí a sportu. Vedle toho natočí firma jednou ročně čtvrthodinový prezentační film s průřezem nejzajímavějších akcí. Nabídla i přímé přenosy z jednání zastupitelstva.

„Používat budeme lokální štáb složený ze zkušeného kameramana, střihače a redaktora. Budou to lidé ze Zábřehu a okolí. Jména nebudu zatím zveřejňovat, protože jsou do konce ledna vázáni povinnostmi vůči stávajícím zaměstnavatelům,“ uvedl Jurík.

Studio Martina Strouhala připravovalo týdně až hodinový zpravodajský blok. Ve výběrovém řízení nabídlo navíc nadstandardní služby zdarma - například zajištění práce redaktora městských novin a funkce tiskového mluvčího. Dva Strouhalovi zaměstnanci teď asi přijdou o práci.

„To mě nejvíc mrzí, že nevýznamný cenový rozdíl v nabídce a dle mého zcela jistě horší dodatkové služby od vítěze výběrového řízení přivedou do problémů mé dva kolegy. Za dobu vysílání odvedli pro město maximum,“ řekl Strouhal.

Práci televize provázely v poslední době konflikty se starostou Zdeňkem Kolářem. Ten Strouhalovi loni v říjnu dopisem vytkl hrubé porušení smlouvy. Vadilo mu například to, že ve zpravodajství o besedě s Vladimírem Körnerem byl vynechán závěr s předáním daru města. Strouhal se na prosincovém jednání zastupitelstva bránil, že o předání daru předem nevěděl, takže v rozhodující moment už nebyla na místě kamera. Zastupitel Pavel Zubík starostu v diskusi osočil, že se dlouhodobě snaží provozovatele televize zdiskreditovat.

Vysílání zábřežské televize se dá sledovat na internetu a šířeno je i kabelem na infokanálu Zábřeh a Postřelmov do více než dvou tisíc domácností. Zpravodajská relace má premiéru vždy ve středu v 17 hodin a pak se denně čtyřikrát opakuje.

Martin Strouhal: Je mi líto kolegů

Co říkáte tomu, že po čtyřech letech musí vaše studio místní zpravodajství opustit?
Nic není napořád a zejména v oblasti médií, která chtějí ovládat různé strany a skupiny, to platí obzvláště. Takže na to neříkám nic. Jen mě mrzí, že nevýznamný cenový rozdíl v nabídce a dle mého zcela jistě horší dodatkové služby od vítězného dodavatele, který zde dosud nepůsobil, přivedou do problémů mé dva kolegy a zaměstnance. Ti za tři a půl roku odevzdali práci pro město maximum, pracovali vždy spolehlivě a zodpovědně. Pokud takoví zkušení lidé z práce pro město odejdou, bude to velká škoda.

S jakou cenou jste do výběrového řízení šel?
Vzhledem k situaci a všemu, co se kolem TV v poslední době dělo, jsem nabídl absolutně nejnižší možnou cenu. Stanovena byla jako náklad na průměrnou mzdu dvou zaměstnanců s přihlédnutím k práci přesčas podle platných předpisů. To bylo 50 000 korun měsíčně.
Ostatní režijní náklady spojené s vysíláním a výrobou jsem se rozhodl hradit z další činnosti svého studia. Skutečná nákladová cena na standardní regionální vysílání podle analýz odborníků a zkušeností odjinud se pohybuje v rozmezí 70 – 120 tisíc korun za měsíc.
Proto se domnívám, že mnou nabídnutá cena byla nejnižší možná při zachování kvality, aniž by televize byla dotovaná jiným, například politickým subjektem. To dokazují také vyšší nabídky standardních televizí jako TV MORAVA nebo ZZIP. Nižší cena se mi zdá pro standardní práci v této oblasti a v tomto rozsahu zvláštní.

Nabízel jste městu ještě jiné služby navíc?
K výrobě zpravodajství jsem nabídl další nadstandardní služby zdarma, které by městu ušetřily dle mého odhadu prostředky v řádu statisíců. Mezi ně patřilo zejména zajištění práce redaktora městských novin a funkce tiskového mluvčího zdarma. Toto bychom byli schopni v rámci činnost TV bez problémů dělat. V doplňkových službách byl i kinozpravodaj či odvysílání úplných záznamů zastupitelstev, ale třeba i propagace města tak, jak tomu bylo v případě večera na téma Zábřežsko v České televizi.

Mohla při rozhodování komise hrát roli i kritika vaší televize ze strany starosty? Poslední vyhrocený konflikt vyvřel na jednání zastupitelstva v prosinci, jeden zastupitel tam dokonce žádal, aby starosta ve výběrové komisi nebyl.
Rozhodování komise bych nechtěl hodnotit. Nebyl jsem u toho. Zaměřenost starosty proti nám je známá, mám pro toto tvrzení velmi opodstatněné a podložené informace.
Ovšem necítím, že bych byl se starostou ze své strany v nějakém osobním konfliktu. Snad jsme se jenom rozcházeli v názoru na vyváženost televize a její práci. Já jsem se snažil řídit profesními znalostmi a věci jsem spíše konzultoval s odborníky než se starostou.

Jak to vlastně bylo se začátky místní televize? Vy jste s tím projektem oslovil město?
Několik let existoval na radnici projektový úkol Vysílání městské televize. Byl jsem požádán, abych její rozjezd vyřešil po odborné stránce, zejména po stránce odbavování v kabelové televizi. Když bylo jisté, že je možno vysílání rozjet, vyhlásilo město výběrové řízení a já se přihlásil. Vysílali jsme od září 2006. Smlouvu s městem jsme plnili doslova na více než na dvě stě procent, pravidelně jsme dodávali mnohem delší zpravodajství, než stanovila smlouva. Pak následovala další výběrová řízení, za tři a půl roku jich bylo celkem pět. V pátém se poprvé objevily i jiné nabídky a my jsme patrně díky cenovém rozdílu asi osm tisíc korun měsíčně vybráni nebyli, i když celkové náklady na vysílání by byly podstatně nižší než to, co je plánováno v rozpočtu města.

Autor: Stanislava Rybičková

15.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 21
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 20 000 Kč

Ostatní řemeslníci a kvalifikovaní pracovníci hlavní stavební výroby jinde neuvedení Stavební dělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 21.6.2018!!!, První kontakt telefonický!, , Požadavky zaměstnavatele: , - řidičský průkaz sk. C+ profesní průkaz , , Další informace: jedná se o stavební práce zejména v rámci celé ČR, , nejčastěji Moravskoslezský kraj., , Kontakt na zaměstnavatele:, tel. 773 629 000 Blaho Miroslav. Pracoviště: Bauland tech s.r.o.- hradec- nová ves, 790 84 Mikulovice u Jeseníku 1. Informace: Miroslav Blaho, +420 773 629 000.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 16 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník / Servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 20.6.2018!!!, První kontakt telefonický!!!, , Požadavky zaměstnavatele:, - vyučen v oboru, vhodné i pro absolventy, - vyučen mimo obor s praxí min. 2roky, - příjemné vystupování, komunikační dovednosti, , Zaměstnavtel nabízí: , - práci ve stylové nekuřácké restauraci, která je součást čtyřhvězdičkového wellness hotelu, nedaleko centra města Jeseník, - příjemný kolektiv , , Místo výkonu práce: Villa Regenhart a.s. prac. Jeseník, Josefa Hory č.p. 673/11, Jeseník, , Zájemci se mohou hlásit: , - telefonicky na tel. čísle: 588 886 640, 602 783 999, - písemně na e-mail: recepce@villaregenhart.cz. Pracoviště: Villa regenhart a.s. prac. jeseník, Josefa Hory, č.p. 673, 790 01 Jeseník 1. Informace: Petr Polák, +420 588 886 640,602 783 999.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník /Servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: První kontatk telefonický!!!, , Požadavky zaměstnavatele:, - základní vzdělání, , Pracovní náplň: , - Příprava a aranžování místností a tabulí., - Přijímání a umísťování hostů, poskytování rady při výběru pokrmů a nápojů., - Servírování a vydávání pokrmů a nápojů., - Ošetřování a nalévání nápojů., - Účast na přípravě a obsluze při slavnostních akcích., - Přijímání objednávek., - Inkaso plateb a spolupráce s pokladnou., - Péče o používané předměty (sklenice, nádobí, příbory atd.)., - Uskladňování a kontrola zboží a předmětů používaných v restauraci., - Odborná instruktáž u speciálních pokrmů a nápojů., , Místo výkonu práce: Ostružná, Pracovní doba: turnus / krátký -dlouhý týden, , Zaměstnavatel nabízí: možnost ubytování po dobu směny, zaměstnanecké benefity, , Zájemci se mohou hlásit: , - telefonicky na tel. čísle: 739 407 977, po-pá od 10:00 - 12:00hod, - osobní schůzka jen po předchozí telefonické dohodě, - na e-mail: info@skiland.cz. Pracoviště: Profi, spol. s r.o., 788 25 Branná. Informace: Sylva Janhubová, +420 739 407 977.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Masér, fyzioterapeut 22 500 Kč

Fyzioterapeuti s osvědčením Fyzioterapeut. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 19.6.2018 !!!, První kontakt osobní!!!, , Požadavky zaměstnavatele:, - vzdělání v oboru !!!!, Náplň práce: funkční vyšetření a rozbory, vlastní cvičení (metody a techniky individuálně nebo skupinově), podává elektroléčebné a jiné fyzioterapeutické procedury, , Zaměstnavatel nabízí:, - možnost dalšího vzdělávání, dovolená navíc, zaměstnanecká strava, zajištění ubytování, výměnné rekreace , , Místo výkonu práce:, - Priessnitzovy léčebné lázně a. s., Priessnitzova č.p. 299/12, 790 01 Jeseník 1, , Zájemci se mohou hlásit: , - zasláním písemné nabídky a stručného životopisu (CV) na e-mail: personalni@priessnitz.cz , - telefonicky na tel. čísle 584 491 127 , - osobně na sídle zaměstnavatele, vila Adelheid, personální v době od 7:00 do 15:00hod. Pracoviště: Priessnitzovy léčebné lázně a. s., Priessnitzova, č.p. 299, 790 01 Jeseník 1. Informace: Radka Vokálová, +420 584 491 127.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Bohdan Hecl

Chceme v týmu zvýšit konkurenci, říká šumperský trenér Hecl

Václav Neckář s fanouškem na festivalu Hudba bez hranic v Dolních Studénkách.
1

Hudba bez hranic měla úspěch, i bez Vondráčkové

Kráska z Mexika, Asie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny F

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Legální i zcela ilegální autohoničky a mexické sukně ve Strážnici: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 23. až 24. června 2018.

Šumperský vzpěrač Pliska se stal vicemistrem Evropy

Kdyby zvedl i 119 kilogramů, mohl šumperský vzpěrač Ladislav Pliska odjíždět z Mistrovství Evropy Masters jako vítěz. Jenže nestalo se, v maďarské Budapešti skončil těsně pod vrcholem. Na sever Moravy i tak putuje krásná stříbrná medaile.

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT