U hasičské zbrojnice se v odpoledních hodinách konala malá slavnost. Sešli se na ní zdejší dobrovolní hasiči, zástupci jejich profesionálních kolegů, vedení města či představitelé Olomouckého kraje. Ten na pořízení vozu přispěl 300 tisíci korunami, dva a půl milionu zaplatilo ministerstvo vnitra. Cisternu požehnali zástupci všech křesťanských církví působících v Zábřehu.

„Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Zábřeh je nepostradatelnou oporou profesionálních hasičů a musí být vybavena technikou splňující náročné požadavky,“ řekl v úvodu starosta František John.

Slavnostní otevření základny zdravotnických záchranářů v Zábřehu.
Záchranáři mají novou základnu v Zábřehu. Dojezd k pacientům urychlí o minuty

Doposud k zásahům vyjížděla místní patnáctičlenná jednotka hasičů v cisternové automobilové stříkačce Dennis Rapier. Z důvodu jejího opotřebení a již nevyhovujících technických a konstrukčních parametrů byla pořízena nová prvovýjezdová cisterna, která zvýší akceschopnost jednotky.

„Dosavadní cisterna byla dvoukolka s hnanou pouze zadní nápravou. Jsme v podhorské oblasti a někdy nám při lesních požárech nebo požárech zemědělských porostů čtyřkolka scházela. Cílili jsme na auto, které by mělo pohon všech čtyř kol, trochu více vody a bohatší vybavení,“ vysvětlil velitel zábřežských dobrovolných hasičů a místostarosta města Josef Klimek.

V Zábřehu propagují nový hasičský vůz virální reklamou na Bentley.
Sexy modelka versus hasič. Zábřežští propagují novou cisternu

Novému vozu se postaral o originální entrée. Při otevření garáže hasičské zbrojnice vyšel oblak dýmu a z něj vyjela historická stříkačka z roku 1895. Hasiči si ji zapůjčili od kolegů Václavova, místní části Zábřeha. Na druhý pokus už se všichni přítomní dočkali uvedení té pravé cisterny.

Hasiči ji veřejnosti představili během Dne otevřených dveří v hasičské zbrojnici, který se konal v rámci prvomájových oslav. Přednosti vozu byly nedávno prezentovány ve videoklipu, který se stal virálním hitem na sociálních sítích města. Velitel hasičů a místostarosta města Josef Klimek v něm ztvárnil hlavní roli.